Trekking Dolomity

Val di Fiemme, Val di Fassa, San Martino di Castrozza

6 wycieczek trekkingowych

najpiękniejsze trasy w Dolomitach

Wyślij zapytanie

Proponujemy

Zakwaterowanie

Propozycje zakwaterowania:

VAL DI FASSA

Apartamenty Moena

Hotel Latemar *** - Vigo di Fassa

Hotel Medil **** - Campitello

VAL DI FIEMME

Apartamenty Tesero 

Hotel Rio Stava **** - Tesero

Trasy trekkingowe

Propozycje tras trekkingowych:

Dzień 1 - VAL DI FIEMME - LAGORAI

Śniadanie. Przejazd do Predazzo. Tego dnia przejdziemy bardzo atrakcyjną turystycznie i widokowo trasą w masywie Lagorai, górującego nad doliną Fiemme. Szczyty tego masywu mają bardzo charakterystyczny kształ, szczególnie przy zachodzie słońca przypominają płomienie. Val di Fiemme to w  tłumaczeniu Dolina Płomieni. Z Predazzo, drogą wchodzimy przez dolinę Valmaggiore na 1.600 m. Jest to idealne miejsce na wypady w serce masywu Lagorai. Dojście drogą z czasów I wojny światowej do Forcella di Valmaggiore (2180 m). Dalej szlakiem po północnym stoku Cima di Cece (2.754 m), najwyższego wzniesienia w paśmie. Zejście szlakiem po ścianie wschodniej do położonej poniżej Forcella di Cece (2.393 m). Stamtąd zejście w kierunku doliny. Po drodze mijamy jeziora Caserina i Cece, a następnie docieramy do Malga Campigolo. Z tego miejsca łatwe zejście doliną Valmaggiore do Predazzo. Powrót do hoteli. Kolacja i nocleg.  

Dzień 2 - SAN MARTINO DI CASTROZZA

Śniadanie. Przejazd do San Martino di Castrozza - miasteczka położonego na wysokości 1.444 m. Stąd wjedziemy kolejką na wysokość 2.581 m. Nasza trasa rozpocznie się ze schroniska Rosetta. Wycieczka po płaskowyżu w masywie Pale di San Martino to jedna z najpiękniejszych tras w całych Alpach. Krajobraz płaskowyżu przypomina pustynie skalną, o powierzchni ponad 50 km2. Szlak prowadzi przez przełęcz Pradiali Basso, do lodowca Fradusta. Po drodze fantastyczne widoki na masywy Civetta, Antelao, Tofane, il Pelmo oraz na najwyższe szczyty Pale di San Martino. Powrót gondolą do miasteczka. Dla chętnych możliwy spacer. W drodze powrotnej postój nad jeziorem w parku krajobrazowym Paneveggio. Powrót do hoteli. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 - VAL DI FASSA - SASSOLUNGO

Śniadanie. Przejazd na Passo Sella (2.183 m). Ze schroniska na przełęczy Sella (2183 m) podążamy przyjemnym i uczęszczanym szlakiem w kierunku północnym. Po lewej stronie można podziwiać gigantyczny masyw Sassolungo, na wprost w oddali widać grupy górskie Olde i Puez oraz położoną poniżej dolinę Gardena. Po prawej stronie widok na przepiękny i imponujący masyw Sella z wieżami o tej samej nazwie. Jest to chyba najbardziej spektakularny fragment Dolomitów. Mijając formy skalne zwane "Citta dei Sassi" docieramy do schroniska Comici w pobliżu szczytu Piz Sella. Następnie północną stroną masywsu Sassolungo idziemy łatwym szlakiem w kierunku schroniska Vicenza. Mamy możliwość podziwiania panoramy doliny Gardena oraz północnej panoramy Dolomitów. Ze schroniska Vicenza trasa prowadzi wzdłuż charakterystycznej formy skalnej Sasso Piatto do punktu widokowego Piz de Uedil. Dalej szlakiem Fryderyka Augusta, południową stroną masywu, przez schronisko Pertini docieramy do przełęczy Rodella, z której rozciąga się przepiękny widok na południową część Dolomitów oraz dolinę Fassa. Przejście do Passo Sella. Powrót do hoteli. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 - VAL DI FIEMME - LATEMAR

Śniadanie. Przejazd do Pampeago (1.557 m), skąd ściana zachodnia masywu Latemar prezentuje sie w całej swojej okazałości i majestacie. Tego dnia czeka nas wycieczka w masywie Latemar. Z Pampeago wjazd wyciągiem lub wejście na Ganischger Alm (2010 m) przez trawiaste dywany tras narciarskich, a następnie szlakiem na przełęcz Passo Feudo (2121 m). Pomiędzy starymi skałami przejście dochodzi się do schroniska Torre di Pisa (2691 m), podziwiając niezwykłe widoki wschodniej częsci Latemar. Z tego miejsca doskonale widać wschodnią ścianę Latemar, prastare bariery morskie oraz ogromną lagunę tropikalną, która obejmowała to terytorium tysiące lat temu. Ze schroniska Torre di Pisa szlakiem do Forcella dei Camosci (2590 m) poźniej zejście najpierw wśród skał, a później lasem aż do wyciągu Oberholz, a następnie do przełęczy Pampeago (1990 m) i powrót do Ganischger Alm. Zjazd lub zejście do Pampeago. Powrót do hoteli. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 - MARMOLADA

Śniadanie, przejazd na Passo Fedaia. Nasza trasa rozpoczyna się u podnóża najwyższego szczytu Dolomitów - Marmolady (3.343 m). Z tego miejsca możemy podziwiać zapierającym dech w piersiach widok na cały masyw i lodowiec znajdujący się na północnej ścianie. Wyruszymy ze schroniska Castiglioni, które leży nad sztucznym jeziorem Fedaia i przejdziemyszlakiem biegnącym na wysokości powyżej 2.000 m w kierunku doliny Fassa. Po drodze będziemy mieli okazję do podziwiania z jednej strony masywu Sella oraz z drugiej masywu Marmolada. Szlakiem zwanym “Il Viel del Pan” dotrzemy do Passo Pordoi (2239 m). Stąd warto wjechać gondolką na Sass Pordoi - taras widokowy Dolomitów i panoramę 360° na najważniejsze szczyty Dolomitów. Po powrocie na Passo Pordoi szlakiem zejdziemy do Pecol, a następnie w zależności od sił zejdziemy szlakiem lub zjedziemy gondolą do miasteczka Canazei -położonego w sercu doliny Fassa. Stąd malowniczą doliną, wzdłuż potoku do miasteczka dotrzemy do Campitello. Powrót autokarem do hoteli. Kolacja i nocleg.

Dzień 6 - VAL DI FASSA - CATINACCIO

Śniadanie. Przejazd autokarem do schroniska Gardeccia (1.965 m). Stąd rozpocznie się nasza wycieczka po łańcuchu górskim Catinaccio, dominującym nad całą doliną Fassa. Ze schroniska podążamy szeroką scieżką do schronisk Preuss i Vajolet (2.243 m). Następnie idziemy doliną Vajolet, z której wyłania się imponujacy masyw Catinaccio d'Antermoia (3.002m). Dalej docieramy na przełęcz Principe na wysokości 2.600 m. Stąd idziemy prawą stroną mijając podstawę olbrzymiej ściany łańcucha Antermoia, a następnie wchodzimy krętą ścieżką na przełęcz Antermoia (2.770 m). Z przełęczy schodzimy do Valon d'Antermoa - kamiennej równiny, skąd docieramy do jeziora, gdzie według starych legend odbywały się zloty czarownic z doliny Fassa. Dochodzimy do schroniska Antermoia (2.497 m).  Stąd udajemy się w kierunku pobliskiego Pas di Dona (m 2.516), dalej do Pas de le Ciaregole (m 2.282). Szlakiem po czarnej skale wulkanicznej schodzimy do pastwiska Ciamp de Grevena i przez las olchowy do schroniska Duron. Przez mostek wchodzimy na spokojną i płaską drogę, która przebiega przez całą dolinę i docieramy do schroniska Micheluzzi (1.850 m). Schodzimy w kierunku Ciampedel w przyjemnym otoczeniu lasów i pastwisk malowniczą doliną Duron. Powrót do Val di Fiemme autokarem. Kolacja i nocleg.

TydzieńPokojeCenaSkipass

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj