Trekking Dolomity Brenta

Dolomiti di Brenta, P.N. Stelvio, Adamello

Val di Sole, Madonna di Campiglio, 

6 urozmaiconych krajobrazowo wycieczek

Wyślij zapytanie

Proponujemy pobyt w jednym z najpiękniejszych regionów w Alpach. Idealną bazą wypadową jest Val di Sole, skąd mamy blisko do:

- południowej części Parku Narodowego Stelvio, w którym dominują trzytysięczniki wraz z najwyższym szczytem Tyrolu - Ortler 3.905 m. n.p.m. Najpopularniejsze wycieczki prowadzą w okolice szczytów Monte Vioz oraz Cevedale oraz typową alpejską doliną Val di Rabbi, gdzie można podziwiać wodospad Saent.

- Dolomitów Brenty - masywu górującego nad urokliwym kurortem Madonna di Campiglio, skąd można rozpocząć trekkingi znanymi trasami do schronisk Alimonti czy Brentei oraz dla bardziej zaawansowanych vie ferraty.

- Parku Krajobrazowego Adamello-Brenta ze słynnym lodowcem Prescena, z którego można kontynuować wycieczkę aż do urokliwej Val di Genova z licznymi wodospadami (możliwość wycieczki także od strony Madonna di Campiglio). 

Dla mniej wprawionych turystów polecamy szlaki w dolinach, zwiedzenie urokliwych włoskich miasteczek, wypoczynek nad alpejskimi jeziorkami. Dodatkowym atutem tej doliny jest bliskość jeziora Garda. 

Propozycje tras trekkingowych

Dzień 1 - MADONNA DI CAMPIGLIO - DOLOMITI DI BRENTA

Śniadanie. Przejazd do słynnego kurortu Madonna di Campiglio. Podejście szlakiem do wodospadów Vallesinella (1.681 m. n.p.m.). Następnie przejście do schroniska Brentei (2.182 m.n.p.m.), leżącego u podnóża Cima Tossa (3.159 m. n.p.m.) - najwyższego szczytu tego pasma. Znajdziemy się w samym sercu Dolomitów Brenta. Po krótkim odpoczynku czeka nas podejście do schroniska Alimonti (2.593 m. n.p.m.), skąd rozciąga się niezwykła panorama Dolomitów. W tym momencie osiągniemy najwyższy punkt tego dnia. Zejdziemy niezwykle malownicznym szlakiem wodospadów i kaskad do schroniska Vallesinella (1.513 m. n.p.m.), a następnie wrócimy do Madonna di Campiglio. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2 - P.N. STELVIO

Śniadanie, przejazd do Peio, uzdrowiska u podnóża pasma Cevedale. Tego dnia czeka nas wycieczka szlakiem jezior w Parku Narodowym Stelvio, podczas której będziemy podziwiać formy polodowcowe. Z Peio (1.584 m. n.p.m.) szlakiem dotrzemy do Malga Mare (1.972 m. n.p.m.),a następnie przejdziemy przez lasy modrzewiowo - piniowe do stromych skalnych klifów, a następnie podejdziemy do schroniska Pian Venezia (2290 m. n.p.m.). Dalej doliną Val Venezia wzdłuż potoku górskiego Noce Bianco dotrzemy do schroniska Larcher (2.608 m. n.p.m.). Po drodze i na szczycie będziemy mieli okazję podziwiac spektakularne widoki na szczyty Vioz, Palon della Mare i Cevedale. Po krótkim podejściu dotrzemy do malowniczego jeziora delle Marmotte, znanego ze szmaragdowego koloru wody. Po krótkim odpoczynku zejdziemy do lodowca Careser, a następnie trasą ze szczytu Lago Lungo do jeziora o tej samej nazwie. Kolejnymi jeziorami jakie zobaczymy po drodze będą Lago Nero i jezioro Careser, gdzie przejdziemy po tamie. Następnie czeka nas zejście do doliny, wśród klifów i grani Lame (2.430 m. n.p.m.), gdzie często można spotkać kozice górskie.  Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 3 - MONTE VIOZ 

Śniadanie. Przejazd do Peio Terme (1.397 m n.p.m.), następnie wjazd kolejką linową i wyciągiem krzesełkowym do schroniska Doss dei Cembri (2.300 m n.p.m.). Podejście widokową trasą do schroniska Mantova Al Vioz (3.535 m n.p.m.). Jest to najwyżej położone schronisko w centralnych i wschodnich Alpach. Następnie wejdziemy na szczyt Monte Vioz (3.645 m n.p.m.) - masyw dominujący nad doliną Peio. Szczyt Vioz oddalony jest o ok. pół godziny od schroniska. Ze szczytu można podziwiać zachwycającą panoramę na lodowiec dei Forni i widok na wszystkie 13 szczytów masywów Adamello i Presanella. Krótki spacer po lodowców dei Forni. Zejście możliwe alternatywną trasą przez doliny Mite i Zampil. Powrót do Peio wyciągami. Powrót autokarem do hoteli. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 - DOLINA RABBI

Śniadanie. Przejazd autokarem do Terme di Rabbi (1.195 m n.p.m.) w dolinie Rabbi. Tego dnia pokonamy robiący wrażenie szlak, w jednej z najbardziej charakterystycznych dolin Parku Narodowego Stevio. Trasa wiedzie pomiędzy wodospadami, jeziorami alpejskimi, wielowiekowymi modrzewiami. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od przejścia z Coler trasą do schroniska Malga Stablasolo, a następnie podejdziemy do przepięknych wodospadów Saent (1.796 m n.p.m.). Dalej szlakiem Larici Monumentali (monumentalnych modrzewi) dojdziemy do schroniska Dorigoni (2.437 m n.p.m.). Trasa powrotna wiedzie przez Rifuggio Campisol (2.176 m n.p.m.). Trasa sprzyja obserwacji dzikich zwierząt takich jak kozice górskie i świstaków oraz unikalnej roślinności górskiej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 5 - KANION VELON

Śniadanie. Przejazd do Velon. Tego dnia czeka na nas szlak fortyfikacji z czasów I Wojny Światowej. Z Velon (1.354 m. n.p.m.) przejdziemy starą drogą wojskową w kierunku Passo Tonale. Po drodze zobaczymy ruiny fortu Pozzi Alti (1.884 m. n.p.m.) lub fortu Presanella. Następnie szlak wiedzie do góry przez lasy olchowo-modrzewiowe. Od wysokości 2.100 m. n.p.m. kończy się las, zaczynają się trawiaste łąki pokryte rododendronami, a trasa staje się trudniejsza. Towarzyszą nam niezwykłe widoki na majestatyczną ścianę północną szczytu Presanella (3.558 m. n.p.m.). Przez stromy kanał wzdłuż głazów dochodzimy do przełęczy Pozzi Alti (2604 m). Następnie zaczynamy zejście w kierunku jeziora Denza (2.314 m. n.p.m.), dalej do schroniska Denza (2.298 m. n.p.m.). Powrót malowniczą trasą biegnącą w dolinie Stavel do Velon.

Dzień 6 PASSO TONALE - LODOWIEC PRESENA - DOLINA GENOVA

Śniadanie. Przejazd na Passo Tonale (1.883 m n.p.m.). Wjazd kolejką linową z Tonale na przełęcz Paradiso (2.573 m n.p.m.). Następnie podejście do schroniska Capanna Presena (2.738 m n.p.m.). Trasa w początkowej fazie biegnie na dużych wysokościach, charakteryzuje się niezwykłymi panoramami na lodowce z grupy Adamello. Będziemy mieli okazję podziwiania surowego krajobrazu, ukształtowanego przez lodowce. Ze schroniska Capana Presena czeka nas podejście lodowcem na przełęcz Passo Maroccaro (3.034 m n.p.m.). Tutaj osiągniemy najwyższy punkt tego dnia. Zejście odbędzie się szlakiem wzdłuż jeziora Scuro (2.665 m n.p.m.) do schroniska Città  di Trento Al Mandrone (2.449 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku będziemy kontynuować zejście do schroniska Bedole (1.584 m n.p.m.) w dolinie Genova. Stamtąd przejedziemy busami (dodatkowa opłata) przez dolinę do Ponte Maria (1.092 m. n.p.m.), skąd będziemy kontynuować naszą pieszą wycieczkę szlakiem wodospadów. Po drodze zobaczymy wodospad Lares. Dalsza trasa wiedzie przez las i prowadzi do najpiękniejszego wodospadu w dolinie - Nardis (927 m n.p.m.).

TydzieńPokojeCenaSkipass

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj