Czy Dolomity i włoskie Alpy to dobry pomysł na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach?

Spis treści

Oglądając zdjęcia czy filmy pokazujące narciarzy majestatycznie szusujących po zboczach przepięknych gór, można odnieść wrażenie, że jazda na nartach to bardzo prosta czynność, która każdemu człowiekowi przychodzi bez wysiłku. Po pierwszym tygodniu na nartach będziemy czuli się już swobodnie, ale aby osiągnąć wymarzony poziom potrzeba kilku sezonów.

Aby rozsądnie i mądrze rozpocząć przygodę z narciarstwem zadbaj o to, by pierwszych lekcji udzielał Ci profesjonalny i doświadczony instruktor jazdy na nartach. A gdzie takiego znaleźć? I czy Dolomity to dobre miejsce na wyjazd na narty? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższych akapitach.

Czy Alpy są przyjazne dla początkujących narciarzy?


Alpy, zarówno ich ich austriacka część, jak i Włoskie Alpy oraz Dolomity świetnie nadają się jako destynacja wyjazdu na narty! A to przede wszystkim dlatego, że mało jest na świecie takich miejsc, w których tak świetnie byłaby rozbudowana narciarska infrastruktura.

Profesjonalnie przygotowane stoki, zarówno dla doświadczonych, ale również dla żółtodziobów, dzieci i dorosłych, szkółki z instruktorami, wypożyczalnie sprzętu i specjalne polanki do nauki... to właśnie dlatego Alpy, ze szczególnym naciskiem na Dolomity, mają tak dobre opinie wśród turystów i jest to naprawdę świetne miejsce do tego by wybrać się tam na narty.

Jakie trudności można spotkać podczas jazdy na nartach w włoskich górach


Jednak spokojnie, jeśli zaufasz zawodowcom, proces nauki może okazać się wspaniałą zabawą. Świetnym ułatwieniem, jest fakt, że właściwie przy każdym dużym stoku w Alpach znajdują się profesjonalne wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki narciarskie oferujące kursy dla narciarzy na różnym poziomie zaawansowania, zarówno indywidualne, jak i grupowe (co może być świetną okazją do integracji podczas zorganizowanego wyjazdu na narty).

Trudnością, która może nie dotyczy bezpośrednio szusowania, ale łączy się z tematem, szczególnie jeśli wybraliśmy wyjazd na narty w Alpy austriackie czy włoskie Dolomity, może być problem ze znalezieniem zakwaterowania na ostatnią chwilę. Niezależnie więc, czy chcesz zabookować zakwaterowanie w Austrackim Flachau, czy może gdzieś w przepięknej dolinie w Dolomitach, już dziś sprawdź oferty hoteli.

Świetną propozycją, szczególnie na początku i na końcu sezonu, jest oferowany przez Dolomiti Adventure pakiet Free ski. Polega na tym, że w tych wyjątkowych okresach, możesz cieszyć się darmowym karnetem na stoki – wystarczy tylko, że wcześniej zabookujesz hotel. Free Ski to ciekawa opcja dla tych, którzy wybierają się na narty w Austrii lub we Włoszech.

Które trasy narciarskie zdecydowanie nie są dla początkujących?

Wszystkie trasy w Alpach i Dolomitach oznaczone są kolorami niebieskim (łatwe), czerwonym (średnie) i czarnym (trudne).

Czerwone oznaczenia znajdziesz przy trasach trudnych, niebieskie przy łatwych... ale jeśli jesteś naprawdę początkujący, rozpocznij od płaskiej "oślej łączki" przystosowanej do nauki.

Czy na włoskich szkołach jazdy na nartach znajdę polskich instruktorów?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i krótka – tak! Jeśli wybierasz się na narty, ale nie masz jeszcze dużego doświadczenia w tym temacie, najlepiej już teraz, organizując wyjazd skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy w swojej ofercie proponują nie tylko rezerwację hotelu z dobrą lokalizacją blisko stoków, ale również z opcję wynajęcia profesjonalnego nauczyciela jazdy na narty, który będzie Polakiem. To na pewno pomoże Ci szybciej opanować tę sztukę.

Jak mogę przygotować się na pierwsze lekcje nauki jazdy na nartach?


Na dobrze zaopatrzonych stokach na pewno znajdziesz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, jeśli jednak chcesz być naprawdę dobrze przygotowany – odwiedź sklep ze sprzętem narciarskim jeszcze przed wyjazdem.

Na pewno przydadzą Ci się na przykład dobre rękawice i zestaw bielizny termicznej, ale również jeśli chodzi o buty, narty i zapięcia (a nie musisz ich kupować, szczególnie gdy nie wiesz jeszcze czy narciarstwo będzie Twoją pasją) warto poznać swój rozmiar i preferencje sprzętowe zanim wyjedziesz z kraju. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas na miejscu i na pewno usprawni proces wypożyczania sprzętu. Poza tym warto uzbroić się w dużo energii, humoru, dystansu do siebie (w końcu raczej na pewno kilka razy upadniesz na pupę zanim zostaniesz królem czy królową stoków). A jeśli szukasz miejsca, gdzie znajdziesz hotel, stoki, instruktora i wszystkie potrzebne udogodnienia do tego, by rozpocząć jazdę na nartach w Dolomitach jesteś we właściwym miejscu - przejrzyj oferty znajdujące się na tej stronie.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj