Czy warto jechać na zorganizowane wyjazdy na narty?

Spis treści

Możliwość bezpośredniego kontaktu przez internet z właścicielami domów na wynajem zdaje się być ułatwieniem - możemy pominąć pośredników w postaci biur podróży i samodzielnie organizować sobie czas wolny. Oczywiście nie wszyscy lubią być sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Wielu Polaków wciąż bardzo ceni sobie fakt, że całą logistykę przedsięwzięcia pod hasłem "urlop" bierze na siebie biuro podróży.

Można powiedzieć, że to ta grupa ludzi, którzy uważają się za turystów, nie za podróżników. Jest jednak jeszcze jeden aspekt wyjazdów zorganizowanych. Kiedy planujemy urlop pod znakiem aktywności fizycznej - narty, nurkowanie, rower - obok noclegów i wyżywienia, w grę wchodzą także specjalnie sformatowane ubezpieczenie oraz rozmaite bilety i karnety, które nabywane indywidualnie znacznie podnoszą koszty wyjazdu.

Co jeszcze przesądza o tym, że wyjazd zorganizowany na narty czy inny wyjazd nastawiony głównie na aktywność fizyczną jest lepszą opcją niż wyjazd indywidualny?

Dlaczego wyjazd grupowy na narty to dobry pomysł?

Narciarze planują wyjazdy z dużym wyprzedzeniem i świadomością, że tylko wyjazd grupowy jest tak przygotowany, że nie będą musieli przepłacać za ubezpieczenie, karnety czy dodatkowe lekcje nauki jazdy. Pakiety dla grup zawsze wypadają korzystniej cenowo. Może się okazać, że wyjazd indywidualny z takim samym programem jak wyjazd grupowy jest o wiele droższy i po prostu nas na niego nie stać!

Wyjazd zorganizowany na narty. Co zawiera oferta?

Wyjazdy zorganizowane to oferty wykreowane dokładnie pod potrzeby amatorów białego szaleństwa. Jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami, możemy nawet nie zdawać sobie sprawy jak wiele elementów organizacyjnych składa się na udany, komfortowy i bezpieczny wyjazd. Jeśli jesteśmy już mistrzami szusowania po alpejskich ach, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i zależy nam na tym, żeby ktoś zdjął z nas całą logistykę wyjazdu, zostawiając nam to, co najprzyjemniejsze - dostęp do dobrego stoku, sprzętu i hotelu.

Nocleg i wyżywienie, czyli co jest zapewnione podczas wyjazdu?

Wyjazd zorganizowany to gwarancja noclegu w wysokiej klasy hotelu blisko bazy narciarskiej oraz wyżywienia. Te dwa elementy to absolutne minimum jeśli chodzi o komfort wyjazdu. Oddając się swojej pasji nie musimy martwić się o nic: wracamy rozgrzać się, odpocząć i najeść, mając w głowie tylko jedno - narciarskie plany na kolejny dzień.

Sprzęt i nauka jazdy na nartach

W ramach zorganizowanego wyjazdu na narty otrzymujemy zniżki na skipassy, wypożyczalnie sprzętu czy szkolenia narciarskie. Łatwo sobie wyobrazić, jak znacznie wzrosłyby koszty wjazdu, gdyby za wszystkie wymienione elementy przyszło nam uiszczać pełną opłatę. Podczas wyjazdów indywidualnych to właśnie ceny skipassów oraz sprzętu w wypożyczalniach bywają argumentem przemawiającym za skróceniem wyjazdu lub ograniczeniem liczby atrakcji.

Dojazd i ubezpieczenie. Co gwarantują organizatorzy?

Dojazd własny? Proszę bardzo. Ale co potem zrobić z samochodem? Nie każdy hotel dysponuje dużą liczbą miejsc parkingowych. Jeśli znajdziemy tani nocleg daleko od bazy narciarskiej, musimy doliczyć nie tylko koszty parkowania, ale i samych dojazdów czyli benzyny. Samochód staje się przeszkodą w swobodnym poruszaniu się, a nie ułatwieniem. Wyjazdy zorganizowane uwzględniają fakt, że najlepszy hotel jest blisko bazy. Organizatorzy zawsze dają możliwość wykupienia perfekcyjnie sformatowanego ubezpieczenia, o co podczas wyjazdów indywidualnych nie zawsze chce nam się zadbać.

Co jest wliczone w cenę? Karnety i dodatkowe atrakcje

Podsumujmy. Zorganizowany wyjazd na narty to:

  • dojazd
  • nocleg w hotelu blisko bazy narciarskiej
  • wyżywienie
  • zniżki na skipassy, wypożyczalnie sprzętu czy szkolenia narciarskie
  • ubezpieczenie sformatowane specjalnie dla osób uprawiających sporty zimowe
  • optymalna cena każdego pakietu urlopowego

Grupy zaawansowane, dla początkujących i wyjazd z dziećmi

Decydując się na wyjazdy zorganizowane na narty, możemy wybierać spośród szkoleń dla grup początkujących i zaawansowanych a także wybrać opcję wyjazdu z dziećmi. W każdym przypadku oferta będzie sformatowana tak, żeby uczestnicy turnusu mieli jak najwięcej czasu na korzystanie z atrakcji na stoku. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co to wyjazdu,warto skontaktować się bezpośrednio z nami. Jesteśmy pasjonatami. Doskonale znamy regiony i trasy narciarskie i, co najważniejsze, wszystkie obiekty z naszej oferty. Z chęcią pomożemy dokonać optymalnego wyboru.

Ceny wyjazdów grupowych. Kiedy najlepiej się zdecydować?

O ile w przypadku zwykłych turnusów wypoczynkowych możliwość ustrzelenia oferty last minute jest prosta, o tyle w przypadku ofert narciarskich im szybsza decyzja, tym większy wybór miejsc. Na narty nie ma zbyt wielu - by nie rzec: nie ma prawie wcale - ofert last minute. Im później się decydujemy, tym mniejsza szansa na znalezienie dobrej oferty w atrakcyjnej cenie. Najlepiej poszukiwania zacząć we wrześniu – październik.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj