Dolomity - góry idealne latem i zimą

Jezioro Garda wycieczki

<link zima pytania-i-odpowiedzi>< Powrót do bloga

Spis treści


Dolomity powstały nawet 200 milionów lat temu. Najwyższe ich szczyty sięgają powyżej 3000 metrów, a same góry są uważane za monumentalne, ale niezwykle kolorowe, wprost przepiękne. Dolomity stanowią wspaniałe tło dla uprawiania sportów zimowych, latem jednak ich wzgórza i szczyty zamieniają się w prawdziwą atrakcję dla piechurów i miłośników ekstremalnych wrażeń.

Dolomity latem

Alpy - dolomity i chmury

Osobom, które zastanawiają się, kiedy jechać w Dolomity, odpowiadamy “zawsze”! Chociaż góry te kojarzą się przede wszystkim z długimi, niezwykle atrakcyjnymi szlakami narciarskimi, latem stanowią źródło wrażeń dla miłośników zdobywania szczytów na piechotę, dla rowerzystów i zwolenników spływów po górskich, wartkich wodach.

Latem łatwiejszy jest dojazd, ponieważ nie ma na drogach lodu i śniegu, można więc spokojnie przejechać przez zwykle zaśnieżone przełęcze. Nawet poza sezonem ruch jest tutaj spory, ale głównie chodzi o jednoślady, na których na szlaki docierają osoby spragnione przepięknych widoków i wdychania czystego, górskiego powietrza. Co jeszcze przyciąga w Dolomity turystów w sezonie letnim, jak i poza nim? Przede wszystkim pyszne jedzenie, zwłaszcza włoskie wino i cudowna pogoda.

Letnie atrakcje w Dolomitach

Zwiedzanie na piechotę, czyli spokojne spacery albo wymagający trekking to rozwiązanie dla osób nastawionych na ruch, na podreperowanie swojego zdrowia, na podziwianie natury oraz oczyszczanie umysłu. Na bardziej zaawansowanych szlakach czeka nawet wspinaczka, ale z każdej miejscowości można wyjść na szlaki o różnych stopniach trudności. Rodziny z dziećmi mogą wybrać takie, które kończą się po 2 kilometrach. 

Rowerem można przemierzać długie kilometry, zwłaszcza jeśli rowerzysta jest na poziomie zaawansowanym, ale i dla rodzin z dziećmi znajdą się rozbudowane drogi rowerowe położone w dolinach. 

Piękne dolomity i wakacje

Na wodzie uprawia się tutaj kajakarstwo górskie i rafting, a spływy odbywają się pod okiem doświadczonych przewodników, dzięki którym adrenalina idzie w parze z bezpieczeństwem uczestników zabawy. Osoby, które wolą popływać na materacu albo poleżeć na plaży, mogą skorzystać z któregoś z licznych górskich jezi

Dolomity zimą

Zimowy sezon w Dolomitach trwa nawet do kwietnia. W szczycie zimowego sezonu na szlakach jednak wciąż jeździ się przyjemnie, a to za sprawą kilometrów świetnie przygotowanych tras. Widoki na białe szczyty rekompensują nieco utrudnioną przez zaśnieżone drogi podróż, a świetnie przygotowana baza hotelowa z atrakcjami dla całych rodzin pozwala na wypoczynek aktywny, jak i bierny. 

Zimowe atrakcje w Dolomitach

Zimą w Dolomity przede wszystkim ściągają miłośnicy nart i jeżdżenia na jednej desce. Znakomicie oznaczone szlaki dla osób początkujących, średniozaawansowanych i biegłych w jeździe na nartach oraz  szybkie, nowoczesne wyciągi umożliwiają przemieszczanie się między szczytami, w dolinach i podziwianie górskiej przyrody. Po jeździe można wypocząć w hotelu, w licznych centrach SPA, kawiarniach i restauracjach z przepyszną, międzynarodową i lokalną kuchnią. Co ważne, na miejscu działa wiele szkół narciarskich, dlatego pobyt w Dolomitach nie jest możliwy tylko dla osób umiejących świetnie jeździć. Dla tych, którzy na nartach nie jeżdżą wcale, są także atrakcyjne górki saneczkowe oraz lodowiska. 

Kiedy śnieg leży, słońce świeci, a turyści szukają kolejnych rozrywek, w Dolomitach można znaleźć specjalne oferty na wędrówki w rakietach śnieżnych czy rodzinne kuligi, a w okresie Bożego Narodzenia w miasteczkach rynki skrzą się od choinkowych lampek. Lokalne jarmarki bożonarodzeniowe uchodzą za najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne, idealne dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez śnie

Podróż w Dolomity

Podróz w dolomity - jezioro

Chociaż Dolomity to góry europejskie, do których można dotrzeć w Polski własnym samochodem, biuro podróży Dolomiti Adventure czuwa nad turystami i dba, by wypoczynek w górach był udany niezależnie od sezonu. Specjalne oferty sezonowe, last minute, czy zniżki dla osób, które lubią planować wypoczynek z wyprzedzeniem to nie jedyne zalety korzystania z biura. Obsługa Dolomiti Adventure służy też wskazówkami, daje dobre rady i podpowiada, kiedy jechać i co zobaczyć w najpiękniejszych górach Europy.

Zobacz nasze inne wpisy dotyczące Dolomitów!

 • <link zima pytania-i-odpowiedzi narty-na-kronplatz>Narty na Kronplatz
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jezioro-garda>Jezioro Garda we Włoszech
 • <link lato faq jak-sie-przygotowac _blank external-link-new-window w jak się>Co zabrać i jak sie przygotować na wyjazd w Dolomity (Alpy)
 • <link lato faq lato-w-dolomitach _blank external-link-new-window zwiedzać w>Gdzie jechać latem - co zwiedzić w Dolomitach
 • <link lato faq dolomity-dla-poczatkujacych _blank external-link-new-window dla>Dolomity dla początkujących
 • <link lato faq rowery-w-dolomitach _blank external-link-new-window w>Rowery w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi kiedy-najlepiej-wybrac-sie-w-dolomity external-link-new-window external link in new>Kiedy najlepiej wybrać się w Dolomity?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jak-powstaly-gory-dolomity external-link-new-window external link in new>Jak powstały góry Dolomity?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi wyjazdy-integracyjne-w-gory-dlaczego-warto external-link-new-window external link in new>Wyjazdy integracyjne w góry - dlaczego warto?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi dolomity-latem-najciekawsze-miejsca-ktore-trzeba-zobaczyc-w-dolomitach external-link-new-window external link in new>Dolomity latem- Najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi najciekawsze-pomysly-na-aktywny-wypoczynek-w-dolomitach external-link-new-window external link in new>Najciekawsze pomysły na aktywny wypoczynek w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jak-wybrac-dobre-biuro-podrozy-do-wyjazdu-w-alpy external-link-new-window external link in new>Jak wybrać dobre biuro podróży do wyjazdu w Alpy?

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj