Dolomity latem - Najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Dolomitach

Spis treści

Jezioro Garda (Gardasee)– moc atrakcji wodnych i lądowych w jednym miejscu

Jezioro Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Jego malownicze usytuowanie pozwala zachwycać się pięknem przyrody w każdych warunkach pogodowych. Otoczone jest wieloma miasteczkami turystycznymi, w których znaleźć można ciekawe zabytki, muzea i rozkoszować się lokalną wyborną kuchnią.

Dostosowana dla turystów infrastruktura kurortowa pozwala cieszyć się łagodnymi zejściami do jeziora i pięknymi żwirowymi plażami, szczególnie w południowej, cieplejszej części jeziora. Znajdują się tam parki rozrywki, liczne kempingi, a nawet źródła termalne. Północna, wysokogórska część Gardasee, dzięki ostrzejszemu klimatowi stanowi gratkę dla amatorów windsurfingu, trekkingu czy ferraty– wspinaczki górskiej.

Ekstremalne doznania w Dolomitach

Jeśli fascynują Cię silne doznania, koniecznie zapoznaj się z ofertami ośrodków turystycznych w Dolomitach. Niesamowite atrakcje takie jak wyżej wspomniana wspinaczka górskavia ferrata, wycieczki rowerami górskimi, kajakami, spływy pontonami indywidualne i grupowe, rafting czy hydrospeed, parki linowe i tarzaning – czyli pełna emocji eksploracja kanionów górskich... to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w Dolomitach latem. Wszystko to w zapierającej dech w piersiach scenerii surowych gór, rwących potoków, dzikiej przyrody i nieskazitelnie czystego powietrza.

Dolomity idealne dla rodziny

Oprócz atrakcji dostarczających ekstremalnych dawek adrenaliny południowe Alpy kuszą również niesamowicie komfortowymi hotelami, kurortami spa, uzdrowiskami i geotermalnymi źródłami, są więc również wspaniałym miejscem do spędzenia wypoczynku w atmosferze głębokiego relaksu.

Zachwycający krajobraz, widok drapieżnych skał pokrytych śniegową czapą przez cały rok przy jednoczesnym komforcie cieszenia się łagodnym klimatem letnim i śródziemnomorską roślinnością u ich podnóża, to wyjątkowo atrakcyjna perspektywa. Hotele są dostosowane do wizyt rodzin z dziećmi i zwierzętami, a ich oferty pozwolą każdemu członkowi wycieczki spędzić czas według własnych preferencji.

Wczasy w Alpach z Dolomiti – Adventure

Banner zima w dolomitach

Planowanie wakacji w Dolomitach warto poświęcić profesjonalistom, gdyż mnogość możliwości może każdego przyprawić o zawrót głowy. Niezależnie od tego, czy wyruszasz w samotną podróż, planujesz służbowy wyjazd integracyjny, czy wybierasz się na wakacje z rodziną, załoga biura podróży Dolomiti-Adventure pomoże Ci dopasować pakiet atrakcji do Twoich potrzeb.

Zobacz nasze inne wpisy dotyczące Dolomitów!

 • <link zima pytania-i-odpowiedzi narty-na-kronplatz>Narty na Kronplatz
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jezioro-garda>Jezioro Garda we Włoszech
 • <link lato faq jak-sie-przygotowac _blank external-link-new-window w jak się>Co zabrać i jak sie przygotować na wyjazd w Dolomity (Alpy)
 • <link lato faq lato-w-dolomitach _blank external-link-new-window zwiedzać w>Gdzie jechać latem - co zwiedzić w Dolomitach
 • <link lato faq dolomity-dla-poczatkujacych _blank external-link-new-window dla>Dolomity dla początkujących
 • <link lato faq rowery-w-dolomitach _blank external-link-new-window w>Rowery w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi kiedy-najlepiej-wybrac-sie-w-dolomity external-link-new-window external link in new>Kiedy najlepiej wybrać się w Dolomity?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jak-powstaly-gory-dolomity external-link-new-window external link in new>Jak powstały góry Dolomity?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi wyjazdy-integracyjne-w-gory-dlaczego-warto external-link-new-window external link in new>Wyjazdy integracyjne w góry - dlaczego warto?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi dolomity-latem-najciekawsze-miejsca-ktore-trzeba-zobaczyc-w-dolomitach external-link-new-window external link in new>Dolomity latem- Najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi najciekawsze-pomysly-na-aktywny-wypoczynek-w-dolomitach external-link-new-window external link in new>Najciekawsze pomysły na aktywny wypoczynek w Dolomitach
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi jak-wybrac-dobre-biuro-podrozy-do-wyjazdu-w-alpy external-link-new-window external link in new>Jak wybrać dobre biuro podróży do wyjazdu w Alpy?
 • <link zima pytania-i-odpowiedzi dolomity-gory-idealne-latem-i-zima external-link-new-window external link in new>Dolomity - góry idealne latem

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj