Dolomity latem - Najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Dolomitach - Dolomiti Adventure

Dolomity latem - Najciekawsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Dolomitach

Spis treści

 

 

Jezioro Garda (Gardasee)– moc atrakcji wodnych i lądowych w jednym miejscu

Jezioro Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Jego malownicze usytuowanie pozwala zachwycać się pięknem przyrody w każdych warunkach pogodowych. Otoczone jest wieloma miasteczkami turystycznymi, w których znaleźć można ciekawe zabytki, muzea i rozkoszować się lokalną wyborną kuchnią.

Dostosowana dla turystów infrastruktura kurortowa pozwala cieszyć się łagodnymi zejściami do jeziora i pięknymi żwirowymi plażami, szczególnie w południowej, cieplejszej części jeziora. Znajdują się tam parki rozrywki, liczne kempingi, a nawet źródła termalne. Północna, wysokogórska część Gardasee, dzięki ostrzejszemu klimatowi stanowi gratkę dla amatorów windsurfingu, trekkingu czy ferraty– wspinaczki górskiej.

 

Ekstremalne doznania w Dolomitach

Jeśli fascynują Cię silne doznania, koniecznie zapoznaj się z ofertami ośrodków turystycznych w Dolomitach. Niesamowite atrakcje takie jak wyżej wspomniana wspinaczka górskavia ferrata, wycieczki rowerami górskimi, kajakami, spływy pontonami indywidualne i grupowe, rafting czy hydrospeed, parki linowe i tarzaning – czyli pełna emocji eksploracja kanionów górskich... to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w Dolomitach latem. Wszystko to w zapierającej dech w piersiach scenerii surowych gór, rwących potoków, dzikiej przyrody i nieskazitelnie czystego powietrza.

 

Dolomity idealne dla rodziny

 

 

Oprócz atrakcji dostarczających ekstremalnych dawek adrenaliny południowe Alpy kuszą również niesamowicie komfortowymi hotelami, kurortami spa, uzdrowiskami i geotermalnymi źródłami, są więc również wspaniałym miejscem do spędzenia wypoczynku w atmosferze głębokiego relaksu.

 

Zachwycający krajobraz, widok drapieżnych skał pokrytych śniegową czapą przez cały rok przy jednoczesnym komforcie cieszenia się łagodnym klimatem letnim i śródziemnomorską roślinnością u ich podnóża, to wyjątkowo atrakcyjna perspektywa. Hotele są dostosowane do wizyt rodzin z dziećmi i zwierzętami, a ich oferty pozwolą każdemu członkowi wycieczki spędzić czas według własnych preferencji.

 

Wczasy w Alpach z Dolomiti – Adventure

 

Banner zima w dolomitach

Planowanie wakacji w Dolomitach warto poświęcić profesjonalistom, gdyż mnogość możliwości może każdego przyprawić o zawrót głowy. Niezależnie od tego, czy wyruszasz w samotną podróż, planujesz służbowy wyjazd integracyjny, czy wybierasz się na wakacje z rodziną, załoga biura podróży Dolomiti-Adventure pomoże Ci dopasować pakiet atrakcji do Twoich potrzeb.

Zobacz nasze inne wpisy dotyczące Dolomitów!