Free skipass - co to jest i jak funkcjonuje?

Spis treści

Jazda na nartach nie należy do najtańszych sportów. Jeżeli chcemy mieć pewność, że uda nam się skorzystać z dobrej aury, powinniśmy kierować się w stronę wysokich gór, takich jak Alpy. Już sam dojazd i pobyt to koszty, a przecież dochodzi do tego sprzęt, być może instruktor oraz karnet pozwalający na korzystanie z wyciągów w rejonie, do którego wybraliśmy się, aby korzystać z białego szaleństwa. Ceny skipassów we Włoszech nie należą do niskich, stąd rosnące zainteresowanie rozwiązaniem skipass free. Ten włoski wynalazek szybko zdobył wielu zwolenników i staje się coraz popularniejszy również w innych krajach.

 skipass włochy

Czym jest free skipass?

<link zima free-ski>Free skipass, to jak sama nazwa wskazuje, darmowy karnet dla narciarzy. Pozwala on na używanie wszystkich udogodnień na stoku, poczynając od wyciągów, na transporcie do nich kończąc. Jego posiadacze mogą korzystać ze wszystkich tras zjazdowych w regionie bez żadnych dodatkowych opłat. Jest to niezwykle atrakcyjna oferta, warto jednak pamiętać, że nie obowiązuje we wszystkich miejscach, a także tylko w określonych terminach. Zazwyczaj nie uda się zdobyć skipassa free w szczycie sezonu, który przypada na luty.

Jak i kiedy skorzystać z oferty?

Aby skorzystać z oferty skipass free należy zarezerwować noclegi, zazwyczaj siedem, w hotelu lub apartamentach, które biorą udział w tym programie. Zazwyczaj wszyscy właściciele w danym regionie należą do niego, ale lepiej upewnić się przed dokonaniem rezerwacji. Darmowy karnet na korzystanie z całej infrastruktury w regionie otrzymuje się zazwyczaj w recepcji hotelu wraz z kluczem do pokoju. Bywa, że jest to po prostu pokwitowanie, które należy pokazać w punkcie obsługi turystów, aby otrzymać pełen pakiet.

Zazwyczaj skipass free obowiązuje poza szczytem sezonu, czyli na przełomie listopada i grudnia oraz na koniec sezonu od kwietnia do maja. Zazwyczaj z tej oferty wykluczone są święta i okres od stycznia do lutego. Wszystko zależy tutaj od lokalnych ustaleń, dlatego lepiej sprawdzić czy obowiązuje ona w pożądanym przez nas terminie i miejscu.

W niektórych regionach skipass free obowiązuje przez cały sezon, ale tylko dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa. To też ciekawa opcja, która pozwala na poważne oszczędności. Biorąc pod uwagę, że ceny karnetów narciarskich pozwalających korzystać ze wszystkich wyciągów w danym regionie oscylują w okolicach 60 euro za dzień lub 260 euro za sześć dni dla osoby dorosłej, skipass free to naprawdę korzystna oferta.

ceny skipassów we włoszech

Free skipass w Alpach - gdzie funkcjonuje?

Oferta skipass free pojawiła się po raz pierwszy we Włoszech, w regionie Val di Sole. Tam użyto hasła promocyjnego dla oferty noclegowej „karnet gratis”. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i bardzo szybko rozprzestrzenił się po całej Europie, choć we Włoszech ciągle podchodzi się do niego z pewną rezerwą.

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mogą sobie pozwolić na wyjazd poza sezonem i chcą cieszyć się stokami bez tłumów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że popularność oferty stale rośnie i stoki na pewno nie będą puste. Ze skipass free można skorzystać już w rejonach Val di Sole, Val di Fiemme, Livigno, Val Gardena, Andalo czy Bormio. Z roku na rok, coraz to nowe miejsca dołączają do tego programu, chcąc zachęcić turystów do szusowania także poza wysokim sezonem.

 skipass free

Dlaczego warto, czyli co obejmuje oferta?

Biorąc pod uwagę ceny skipassów we Włoszech korzystanie z oferty skipass free wydaje się wyjątkowo dobrym pomysłem. W przypadku czteroosobowej rodziny oszczędności mogą sięgnąć prawie tysiąca euro, co jest kwotą niebagatelną.

Do tego takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, bo wszystkie formalności załatwia się de facto w jednym miejscu. Właściciele hoteli i apartamentów są zainteresowani promowaniem tego rozwiązania, bo przyciąga turystów również poza sezonem, gdy ciężko było zapełnić infrastrukturę hotelową. Korzyści są zatem obopólne. Nie dość, że możemy cieszyć się świetnie utrzymanymi stokami nawet do maja, to jeszcze w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj