Gdzie jechać na narty w Austrii? - Część 1 - Tyrol

Spis treści


Austria to jeden z najbardziej popularnych kierunków narciarskich dla Polaków. Kraj ten oferuje kilkadziesiąt ośrodków narciarskich, w których długość tras przekracza 100 km. Do poniższego zestawienia wybraliśmy kilkanaście z nich, które oferują doskonałe warunki narciarskie i zadowolą nawet najbardziej wybrednych miłośników białego szaleństwa. Jeśli narty w Austrii to z pewnością pierwszym skojarzeniem jest Tyrol. Na wyjazd narciarski do Austrii możemy polecić następujące ośrodki:

Sankt Anyon in Arlberg


Jedna z najbardziej renomowanych stacji narciarskich w Austrii. Sezon zaczyna się tu pod koniec listopada i trwa do maja. Tereny narciarskie położone są często powyżej 2500 m.n.p.m. Narciarze mogą korzystać z ponad 300 km tras.

Ischgl


To urokliwy kurort w dolinie Paznaun. W ramach skipassu możemy szusować nie tylko w Ischgl, ale i w pobliskich miejscowościach Kappl, See oraz Galtur, a także po szwajcarskiej stronie, aż do miasteczka Samnaun. Łącznie do dyspozycji mamy ponad 280 km tras.

Otztal


To jedna z najbardziej znanych alpejskich dolin, w której położona jest miejscowość Solden, w której co roku w październiku są rozgrywane zawody narciarskiego Pucharu Świata otwierające sezon. W Solden mamy do dyspozycji ok. 140 km tras (m.in. na lodowcach), a w połączeniu z pobliskim regionem Hochgurgl/Obergurgl (ok. 10 km od Solden) na jednym skipassie korzystamy z blisko 250 km tras.

Serfaus/Fiss/Ladis


Narty w Ischgl w Tyrolu

To ośrodek narciarski w zachodnim Tyrolu. Narciarze mają tam blisko 200 km tras narciarskich. Kilkukrotnie otrzymał prestiżowe nagrody na najlepszy ośrodek narciarski w Europie. Bardzo nowoczesna infrastruktura, a także liczne atrakcje przyciągają tu narciarzy. Narty w Serfaus/Fiss/ Ladis to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi.

Dolina Zillertal


Oferuje ponad 500 km tras, do najbardziej znanych ośrodków należą Mayrhofen, Zell am Ziller, na końcu doliny znajduje się lodowiec Hintertux, który zapewnia doskonałe warunki narciarskie nawet późną wiosną. Narty w Zillertal to doskonała opcja zarówno dl zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy.

Kitzbuhel


Wraz z miejscowością Kirchberg tworzą region narciarski oferujący ponad 180 km tras narciarskich. Co roku odbywa się tu narciarski Puchar Świata na słynnej trasie Hannenkamm. Po nartach na turystów czekają liczne atrakcje typu apres-ski.

Wilden Kalser


Marmolada - Góra

To jeden z najmniej rozreklamowanych ośrodków, a oferuje ponad 270 km o różnym stopniu trudności. To najbliżej od Polski położony ośrodek w Tyrolu. Istnieje możliwość wykupienia skipassu, dzięki któremu możemy jeździć w pobliskim Kitzbuhel. Główne miejscowości w tym regionie to: Soll, Scheffau, Ellmau, Itter, Hopfgarten, Westendorf, czy Brixen im Thale.

Lodowce


Warto wspomnieć również o lodowcach, które oferują zdecydowanie mniej tras, ale za to jakość śniegu i długi sezon narciarski, sprawiają że to miejsca godne odwiedzenia . Najbardziej znane tereny narciarskie na lodowcach w Tyrolu to: Stubaital, Pitztal czy Kaunertal. Wcześniej wspomniane Otztal i Zillertal również oferują narty w Austrii na lodowcu. Podsumowując Tyrol to prawdziwy raj dla narciarzy. Dla każdego i o każdej porze roku.  

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj