Gdzie jechać na narty w Dolomity? Wybór miejsca na urlop

Spis treści

Miłośnicy białego szaleństwa mogą przebierać w ofertach wyjazdów narciarskich. Ze względu na niepewność aury w Polsce, niezmienną popularnością cieszą się wyjazdy na narty do Włoch. Jednym z ulubionych regionów są Dolomity, które łączą w sobie zapierające w piersiach krajobrazy z bogatą infrastrukturą i świetnie przygotowanymi trasami. Ośrodki narciarskie we Włoszech to setki hoteli i apartamentów na każdą kieszeń. Trudno się dziwić, że od lat znajdują się w czołówce rankingów popularności wśród miłośników jazdy na nartach.

Dlaczego warto wybrać Dolomity?

Narty w Dolomitach to znakomity pomysł. Przede wszystkim dlatego, że turyści mają pewność, że napotkają odpowiednie warunki śniegowe. Ze względu na wysokości, a także obecność lodowców, śnieg w sezonie jest gwarantowany. Do tego wszystkie trasy są dośnieżane, aby zapewnić jak najlepsze warunki do zjazdów.

Według różnych informacji w Dolomitach można znaleźć ponad 1000 kilometrów tras zjazdowych, a każdy z rejonów ma ich setki. W połączeniu z doskonałymi warunkami pogodowymi i świetną ofertą hotelową otrzymujemy najlepszą z możliwych ofert wyjazdu na narty we Włoszech.

ośrodki narciarskie włochy

Ośrodki najczęściej wybierane w Dolomitach

Dolomity nie są jednolitym pasmem górskim, a raczej różnorodne grupy skalne, podzielone głębokimi dolinami, które prowadzą na wysokie, ale łatwo dostępne przełęcze. Praktycznie w każdej z grup znajdują się ośrodki wypoczynkowe i trasy narciarskie. Do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach należą Val di Sole, Folgaria lavarone, Civetta, Val di fiemme, Cortina d"Ampezzo, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Madonna di Campiglio, Val Garden acz wreszcie położona u podnóża lodowca o swojsko brzmiącej nazwie Marmolada miejscowość Malga Ciapela.

Wszystkie te miejscowości oferują bazę hotelową na każdą kieszeń. Dla osób, które cenią sobie niezależność z pewnością atrakcyjne będą wyposażone we wszelkie udogodnienia apartamenty. Jeśli po szaleństwie na stoku oczekujemy relaksu, to oferty hotelowych spa z najwyższej półki są dosłownie na wyciągnięcie ręki. W ośrodkach narciarskich we Włoszech każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Gdzie znajdują się najdłuższe stoki narciarskie?

W Dolomitach znajdują się tysiące kilometrów tras narciarskich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Pojedyncze trasy sięgają często długością nawet 20 kilometrów, a wiele regionów ma doskonale połączoną sieć tras, których przejechanie nawet doświadczonemu narciarzowi może zająć cały dzień.

Dość powiedzieć, że w np. w Alpe di Siusi jest dostępne 60 kilometrów tras. Val di Fassa to dwukrotnie więcej, a w, Val di fiemme oraz Madonna di Campiglio jest po 150 kilometrów tras. Również miłośnicy narciarstwa biegowego nie będą mieli powodów do narzekań. W okolicach Val Gardena znajduje się licząca 100 kilometrów trasa do uprawiania narciarstwa biegowego.

wyjazdy na narty włochy

Doskonałe warunki śniegowe i zapierające dech w piersiach widoki, zapewnią na pewno niezapomniane wrażenia. Warto wspomnieć jeszcze o Marmoladzie, czyli najwyższej grupie skalnej Dolomitów. Na najwyższy szczyt regionu, Punta Rocca, można wjechać kolejką i zjechać słyną, liczącą 12 kilometrów trasą La Bellunese.

Który region jest najtańszy? Ceny noclegów i karnetów

Biorąc pod uwagę zróżnicowaną ofertę turystyczną poszczególnych regionów, ciężko jest wskazać najtańszy czy najdroższy. Praktycznie wszędzie znajdą się obiekty w cenach przystępnych dla każdego, a także duże, luksusowe hotele najwyższej klasy o odpowiednio wysokich cenach.

Wybierając się na narty w Dolomity możemy korzystać z karnetów narciarskich pozwalających korzystać ze wszystkich wyciągów w danym regionie. Ceny oscylują w okolicach 60 euro za dzień dla osoby dorosłej i wahają się między 230, a 290 euro w opcji sześciodniowej. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia karnetów na dowolną ilość dni.

włoskie dolomity

Czy wyjazd grupowy na narty w Dolomity się opłaca?

Żyjemy w czasach, gdy chcemy mieć nad wszystkim kontrolę i staramy się organizować wyjazdy samodzielnie. Jednak szykując się na wyjazd na narty do Włoch warto skorzystać z oferty biur podróży. Zasadniczą wadą wyjazdów grupowych jest konieczność dostosowania się do terminów wyjazdu, ale poza tą niedogodnością, turystyka zorganizowana ma też mnóstwo zalet.

Przede wszystkim nie musimy martwić się transportem, sprawdzać warunków drogowych i spędzać długich godzin za kółkiem. W komfortowych warunkach dojedziemy na miejsce, a wypoczynek zaczyna się już w zasadzie w chwili wyjazdu. Na miejscu mamy też zapewnione zakwaterowanie, odpowiednie karnety narciarskie, a w razie potrzeby także wynajęty sprzęt czy instruktora. Większość tych czynności jest wykonana za nas, dzięki czemu podczas wyjazdu na narty do Włoch możemy się cieszyć tym co najważniejsze – nieskrępowaną jazdą.

Bardzo ważną rzeczą jest też ubezpieczenie, które jest oferowana przez organizatora i pokrywa wszelkie ewentualne koszty wyjazdu. Nie musimy się martwić czy dobraliśmy odpowiednie i czy w razie wypadku kwoty gwarancyjne wystarczą do zapewnienia nam opieki. Jak widać jest to opcja bardzo wygodna, pozwalająca w pełni wykorzystać sezon urlopowy.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj