Jak tanio wyjechać w Alpy na narty? Praktyczne porady

Spis treści

Narciarstwo to dość kosztowne hobby. Każdy kto łyknął bakcyla i został pasjonatem białego szaleństwa, co roku staje przed tym samym dylematem: jak zorganizować wyjazd (albo całą serię wyjazdów...) na narty w taki sposób, żeby nie zbankrutować. Zaczynamy zwykle od podboju rodzimych stoków, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i zaczynają nam się marzyć narty we Włoszech i w Austrii.

Oczywiście można szukać noclegów samodzielnie, świat od dawna stoi przed nami otworem, ale przecież wyjazd na narty wiąże się z koniecznością zorganizowania wielu innych spraw niż tylko nocleg. Dlatego przed każdym wyjazdem na narty, zwłaszcza wyjazdem zagranicznym, warto rozważyć wszystkie za i przeciw - co dla nas lepsze: wyjazd indywidualny własnym samochodem, czy turnus narciarski zorganizowany przez biuro podróży. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Wyjazd zorganizowany, a prywatny - co się bardziej opłaca?

Wyjazd prywatny, indywidualny zorganizować bardzo łatwo, a znalezienie noclegu nie nastręcza szczególnych trudności. Warto jednak mieć świadomość, że obok kosztu noclegu czekają nas wtedy rozliczne wydatki: wyżywienie, ewentualne koszty dojazdu do bazy narciarskiej (jeśli nasz hotel czy pensjonat jest od niej oddalony, bo odległość wpłynęła na niską cenę noclegu), ładowany codziennie skipass, koszt wypożyczenia brakującego sprzętu narciarskiego.

Wyjazd prywatny może więc finalnie okazać się znacznie droży, niż planowaliśmy. Tymczasem wyjazd zorganizowany to optymalnie sformatowany pakiet usług. Jeśli zależy nam na tym, żeby narty we Włoszech wypadły tanio, nie ma lepszej opcji. Nocleg będzie maksymalnie blisko stoku, a jeśli będzie nieco dalej, w pakiecie na pewno znajdziemy dowóz hotelowym transportem. Wyżywienie także będzie w cenie. Jeśli wybierzemy stosownie długi pobyt w wybranym hotelu, możemy też liczyć na free skipass.

narty włochy

Czym jechać na narty? Wybór środka transportu

Wybierając wyjazd indywidualny jedziemy na narty samochodem. Jeśli marzą nam narty w Alpach tanio, ne jest to dobre rozwiązanie. Pomijając wszelkie opłaty drogowe, doliczyć musimy koszty paliwa oraz stres. Poruszanie się samochodem po alpejskich drogach wymaga wprawy. Jeśli dodamy do tego konieczność znalezienia parkingu w okolicy hotelu lub pensjonatu (nie każdy obiekt jest w stanie zapewnić miejsce dla wszystkich gości), a potem miejsca na parkingu pod stokiem, wyjdzie na to, że wyjazd własnym samochodem nie zawsze jest sensowny.

Jeśli jednak cenisz sobie niezależność i możliwość zabrania ze sobą znacznej ilości bagażu, zapewne wybierzesz samochód. W przypadku wyjazdu indywidualnego autokarem, logistyka całego przedsięwzięcia może być nieco skomplikowana - chyba że nie zabierasz sprzętu narciarskiego i wypożyczysz go na miejscu. Możesz także wybrać się na narty do Austrii czy do Włoch samolotem. Bilety lotnicze warto rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem.

narty austria tanio

Tani nocleg dla narciarzy, czyli najtańsze regiony w Alpach

Włochy są tańsze niż Austria, ale Austria jest bliżej, koszty dojazdu będą więc mniejsze. Tanie noclegi znaleźć można wszędzie, jednak należy pamiętać, że sam nocleg to tylko jeden z elementów całej listy wydatków, jeśli decydujemy się na wyjazd indywidualny.

Sensowne cenowo noclegi znajdziemy w austriackiej Karyntii, w Południowym Tyrolu we Włoszech oraz w Trentino. Wśród ośrodków austriackich poleca się Ischgl, Flachau-Wagrain, Obertauern, St. Anton am Alberg. Co roku warto sprawdzać, które regiony są tańsze od innych, bo ceny uzależnione są oczywiście od zainteresowania turystów.

Jeśli wybieramy wyjazd indywidualny, warto jechać większą grupą. Na pewno uda nam się wtedy znaleźć apartament, a koszty wyjazdu rozłożą się po równo na wszystkich uczestników wycieczki.

Kiedy wyjazd na narty wyjdzie najtaniej? Sezonowość i free skipass

Najtaniej uda nam się zorganizować wyjazd na narty do Włoch lub Austrii z dużym wyprzedzeniem. Warto śledzić oferty pojawiające się na początku sezonu zimowego i uwzględniające free ski (Skipass Free). W bieżącym sezonie, na przykład, każdy, kto do 21 grudnia 2018 r. wykupił noclegi w którymś z uczestniczących w promocji hoteli (co najmniej 4 noce) bądź apartamentów (co najmniej 7 nocy), otrzymywał karnet narciarski gratis! Oferta Skipass Free obowiązywać będzie też na zakończenie sezonu. Jak widać, free ski to oferta sezonowa, trzeba więc trzymać rękę na pulsie.

Ceny skipassów we Włoszech i w Austrii są na tyle wysokie, że oferta Skipass Free jest naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem. Zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się na urlop kilkuosobową rodziną. Skipassy dla dwóch osób dorosłych oraz dwojga dzieci na tydzień pobytu w Alpach w Austrii czy we Włoszech to może być wydatek nawet rzędu tysiąca euro!

 narty włochy tanio

Oferta Last Minute

W przypadku wyjazdów na narty oferty last minute są nieco rzadsze niż w przypadku wyjazdów letnich. Nie oznacza to jednak, że na takie oferty nie warto polować. Touroperatorzy organizujący wyjazdy zimowe na narty, między innymi w Dolomity, coraz częściej kuszą ofertą tanich wyjazdów - warunkiem jest szybka decyzja w ostatniej chwili.

Dolomiti-Adventure.pl skupia się przede wszystkim na sprzedaży zimowych wycieczek do Włoch i Austrii. W Dolomitach bowiem od wczesnej jesieni po wiosnę leży śnieg, a stoki narciarskie i wyciągi są idealnie przygotowane na przyjazd turystów z całego świata. Wiemy, że często zaplanowanie urlopu z dużym wyprzedzeniem jest dla naszych klientów kłopotliwe, dlatego skrzętnie gromadzimy oferty last minute i dbamy o to, żeby zainteresowanych nimi klientów wysyłać na narty w Alpy tanio.

Jeśli jesteście miłośnikami sportów zimowych i nie wyobrażacie sobie urlopu bez jazdy na nartach, zawsze jest możliwość znalezienia taniej oferty skrojonej na miarę waszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dolomiti-Adventure.pl służy pomocą oraz dba o to, żeby każdy amator białego szaleństwa mógł skorzystać z dobrze przygotowanych pakietów pobytowych. Nasze oferty przygotowywane są przez pasjonatów dla pasjonatów. Doskonale znamy i rozumiemy potrzeby naszych klientów i nieustannie aktualizujemy naszą ofertę.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj