Jezioro Garda we Włoszech

Jezioro Garda wycieczki

<link zima pytania-i-odpowiedzi>< Powrót do bloga

Spis treści

Większość turystów odwiedzających północną część jeziora Garda przyjeżdża by realizować swoje sportowe pasje. Niezależnie od tego jaki sport preferujecie tutaj znajdziecie doskonałe warunki do jego uprawiania.

Jezioro Garda we Włoszech

Autor i źródło zdjęcia: Archiwum Garda Trentino S.p.A. - Azienda per il Turismo

Jezioro Garda na rowerze

Region ten znany jest z fenomenalnych tras rowerowych, zarówno dla amatorów rowerów górskich, jak i rowerów szosowych. Fani MTB w samej północnej części (region Trentino) znajdą tutaj ponad 200 km doskonale oznakowanych szlaków. Do najbardziej znanych tras MTB w rejonie Riva del Garda należy malownicza ścieżka Ponale prowadząca z Riva del Garda nad Lago di Ledro. Trasy szosowe można dobrać wg. własnych potrzeb. Bliskość Dolomitów sprawia, że nawet najbardziej wymagający kolarze znajdą dla siebie odpowiednie trasy.

WINDSURFING nad Jeziorem Garda

Północna część jeziora Garda, a w szczególności miejscowości Torbole oraz Malcesine słyną z doskonałych warunków wiatrowych. W sezonie od kwietnia do października występują tu termiczne wiatry: poranny Peler (wiejący od północy) oraz Ora (od południa). Siła wiatru zazwyczaj to ok. 4-5 Bft, co zapewnia idealne warunki zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych windsurferów. W sezonie wakacyjnym jest możliwość skorzystania z lekcji z polskim instruktorem.

Jezioro Garda informacje porady

WSPINACZKA oraz VIA FERRATA

Miasteczko Arco jest światową stolicą wspinaczki skałkowej. Co roku zjeżdżają tu tysiące miłośników tego sportu oraz odbywają się liczne zawody oraz festiwale. Osoby, które chciałby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką skałkową znajdą tu wykwalifikowanych instruktorów. Lokalne szkółki wspinaczkowe oferują kursy próbne jednodniowe, jak i kilkudniowe dla doskonalących swoje umiejętności.

W tej części jeziora Garda bardzo popularne są via ferraty. Wycieczki górskie, z elementami wspinaczki skałkowej i wykorzystaniem podstawowego sprzętu alpinistycznego. Mimo, że nazwa brzmi groźnie, jest to aktywność dla każdego, także dla rodzin z dziećmi. Organizowane są wycieczki 3-4 godzinne z przewodnikiem, gdzie dosłownie każdy może poznać podstawy tego sportu. Przewodnicy dbają o bezpieczeństwo, ale również dbają o to, by wycieczka była

Wakacje multisport

Dla osób, które chciałby popróbować swoich sił w różnych aktywnościach doskonałą propozycją są pakiety multisport. W czasie tygodniowego pobytu możemy skorzystać z canyoningu, via ferraty, wycieczki na rowerze górskim, trekkingu, lekcji próbnej wspinaczki czy też lekcji windsurfingu.

Każda z aktywności zajmuje ok. 4-5h. Prowadzona jest przez doświadczonych instruktorów, co gwarantuje nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale i doskonałą zabawę. Wszystkie te aktywności dostępne są dla każdego, także dla rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia.

Nie potrzeba też specjalnych umiejętności, na pierwszy raz liczą się chęci i zapał. Sąsiedztwo Dolomitów sprawia, że możemy dodać do pobytu także typowo górskie aktywności takie jak rafting, hydrospeed czy kajakarstwo górskie.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj