Kiedy najlepiej wybrać się w Dolomity?

Spis treści

Osoby, które rozważają kiedy jechać w Dolomity powinny wziąć pod uwagę dwie pory roku. To lato i zima. Zobacz, dlaczego i jakie atrakcje wtedy czekają na turystów. 

300 słonecznych dni w roku

Dolomity wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Nic w tym dziwnego, gdyż to jedne z najpiękniejszych naturalnych tworów. Dodatkowo ten obszar Alp obfituje w prawie 300 dni słonecznych, a wiele szczytów jest sztucznie naśnieżanych, co sprawia, że w wielu miejscach można szaleć na stokach od listopada do końca kwietnia.

To powoduje, że problem z tym, kiedy najlepiej tam pojechać, by przyjemnie wypocząć ma sporo osób pragnących odwiedzić to miejsce. Oto kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. 

Lato – przyjazne ceny i więcej wolnej przestrzeni

Jedną z licznych korzyści, jakie daje lato w Dolomitach są dość przyjazne ceny. Szczególnie w drugiej połowie sierpnia. W tym czasie ten obszar Alp odwiedzany jest nieco rzadziej. Trzeba jednocześnie liczyć się z tym, że nie wszystkie obiekty rekreacyjne oraz gastronomiczne, będą stały dla nas otworem. Letni pobyt w Dolomitach to również niezapomniane widoki.

Wtedy prócz bogatej szaty roślinnej, można podziwiać także – zwykle skute lodem i ukryte pod śniegiem – zbiorniki wodne. Ten kto wybiera się latem w Dolomity musi być też przygotowany na dość zmienną aurę i spore wahania temperatur tak w dzień, jak i w nocy. Trzeba też liczyć się z częstszymi opadami deszczu, jak i burzami.

Kto najbardziej skorzysta na letnim urlopie w Dolomitach?

Z pewnością to idealne rozwiązanie dla całych rodzin oraz miłośników pieszych i rowerowych wycieczek. Wtedy obszary wielu schronisk zmieniają się w bardziej dostosowane dla dzieci. Pojawiają się tam place zabaw z ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych.

Poza tym nie brak tam oznakowanych i wydzielonych szlaków dla piechurów – w tym także tras specjalnie przygotowanych dla dzieci jak np. szlak kasztanowy w Foiana , a amatorzy jednośladów mają do swojej dyspozycji ponad 4000 km ścieżek o różnym poziomie trudności. Sporą atrakcję może też stanowić możliwość uprawiania kajakarstwa górskiego. 

Zima w Dolomitach – raj dla aktywnych

Zima w Dolomitach

Najchętniej na urlop w Dolomitach wybierana jest <link zima>zima. Głównie z powodu dość przyjaznych warunków pogodowych. W ciągu dnia można liczyć na 8-10 godzin słonecznych, co tylko pozwala cieszyć się czasem spędzamy na stoku.

Dla kogo jest to najlepsza opcja wypoczynku?

Oczywiście dla osób, które kochają szusowanie po stokach, ale bogactwo polskich szczytów to dla nich zdecydowanie za mało. Ale nie tylko oni nie będą się tam nudzić. Z ofert zimowego last minute mogą też skorzystać miłośnicy pieszych wycieczek. Zimowa odsłona Dolomitów daje możliwość zdobywania szczytów, ale również zachęca do penetrowania łagodnych płaskowyżów. 

Z kim najlepiej wybrać się w Dolomity?

Lato w Dolomitach

Bez względu na to, czy wybierzemy się w <link lato>Dolomity latem, czy też postawimy na zimowy wyjazd, jedno jest pewne – zawsze wrócimy stamtąd wypoczęci i naładowani pozytywną energią. Nie bez znaczenia jest przy tym wybór najlepszego touroperatora.

Nasze biuro podróży Dolomiti Adventure od lat specjalizuje się w organizacji tego typu wyjazdów. Organizujemy wyjazdy rodzinne oraz firmowe. Posiadamy również oferty specjalne dedykowane osobom spragnionym niezapomnianych przeżyć oraz atrakcyjnych cen. Pierwsza z nich to Free Ski, która gwarantuje pobyt w najlepszych ośrodkach narciarskich, a w jej cenę wliczony jest darmowy SKIPASS. Najlepiej skorzystać z niej w szczycie sezonu narciarskiego i pod jego koniec.

Wtedy w Dolomitach panują najbardziej optymalne warunki pogodowe oraz coraz mniej liczne towarzystwo na stokach, co potęguje przyjemność z szusowania i poczucie prawdziwej wolności. Druga to Ski Safariktóra daje niewyczerpane możliwości poznania Dolomitów od ich najbardziej atrakcyjnej strony.

Jest to wycieczka tematyczna, która każdego dnia pobytu zabiera naszych klientów w inny region, gwarantując jednocześnie niczym nieskrępowaną radość z szusowania po starannie wybranych trasach. Z kolei po sezonie najlepiej skorzystać z bogatych propozycji promocji oraz 

Wybierając się w Dolomity warto wziąć pod uwagę nie tylko to, kiedy jest tam najtaniej, ale i najpiękniej. To istotne, zwłaszcza, gdy jedziemy tam poza sezonem narciarskim z nastawieniem na luźny wypoczynek, a nie tylko aktywny relaks.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj