Wyjazd integracyjny w Alpy dla firmy - co warto wiedzieć?

Spis treści

Wyjazdy wypoczynkowe dla swoich pracowników organizuje dziś praktycznie każda polska firma. Jeszcze kilka lat temu integracje dla firm kojarzyły się głównie z dużymi korporacjami, a teraz jest to niemalże obowiązkowa propozycja w ogłoszeniach o pracę. Nic w tym dziwnego - ostatecznie, takie imprezy to doskonały sposób na konsolidację zespołu. Zastanówmy się zatem, jaki wyjazd integracyjny będzie atrakcyjny dla firmy.

Pierwsza kwestia to oczywiście miejsce. Coraz popularniejsze stają się góry. I nie mamy tu na myśli bynajmniej Tatr czy Bieszczad, a na przykład Alpy włoskie lub austriackie. Często oferują znacznie lepsze warunki, a przy tym nie są wcale mocno droższe. Wyjazd integracyjny w góry staje się szczególnie atrakcyjny zimą, co jednak nie znaczy, że latem będzie tam nudno. Wręcz przeciwnie!

Kiedy jest najlepszy termin na wyjazd grupowy w Alpy?


Mamy dobrą wiadomość - zawsze jest dobra pora na taki wyjazd! Decyzję o tym, kiedy chcemy wybrać się w góry na firmowy wyjazd integracyjny warto podjąć w zależności od preferencji zespołu. Jeżeli w zespole są zapaleni narciarze, to wyjazd zimą będzie znacznie lepszym wyborem. Dodatkowo, okres od marca do początku maja czy też początek lata to w wielu branżach szczyt sezonu i czas wytężonej pracy. Siłą rzeczy najlepszym momentem na organizację takiej imprezy pozostaje więc zima. Wyjazd integracyjny dla firmy w Dolomity latem to idealna okazja na równie aktywny wypoczynek. Piesze wędrówki, jazda rowerem czy nawet spływy kajakowe - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników takiej imprezy.A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody, doskonałej włoskiej kuchni i pysznego wina. Czy do relaksu trzeba czegoś więcej?

stok narciarski

Odpowiednie miejsce na integrację we Włoszech

Dlaczego ciągle wspominamy o górach? Nie tylko dlatego, że sami organizujemy imprezy integracyjne właśnie w Dolomitach. Włoskie góry to przede wszystkim miejsce jedyne w swoim rodzaju. Niezwykle czyste i rześkie powietrze to gwarancja doskonałego wypoczynku. Takie warunki pozwalają uczestnikom wyjazdu integracyjnego zapomnieć o otaczającym świecie i, mówiąc kolokwialnie, doładować baterie. Nagle znika zmęczenie spowodowane stresem czy długotrwałym spędzaniem czasu za biurkiem. Takie oderwanie się od codziennych, biurowych realiów pozwala nabrać dystansu. Takie wnioski sami wyciągamy na podstawie informacji od uczestników naszych imprez integracyjnych dla firm.
Niemałe znaczenie ma tu również fakt, że góry pozwalają uzupełnić niedobór tak potrzebnej aktywności fizycznej. Czy to spływy kajakowe latem czy też jazda na nartach lub snowboardzie w Dolomitach zimą - ruch wzmaga produkcję endorfin, a wspólne przebywanie na świeżym powietrzu doskonale integruje zespół.

Ile dni wystarczy aby uczestnicy czuli się wypoczęci i zintegrowani?

Nie ma tu sztywnego limitu. Rozsądną wartością wydaje się być co najmniej 7 dni. Pamiętajmy, że do długości wyjazdu doliczyć trzeba również czas na dojazd. W zależności od miejsca z którego wyruszasz w Polsce, może to być od kilku do nawet kilkunastu dodatkowych godzin! Aby zatem w pełni pozwolić pracownikom zaaklimatyzować się w nowym miejscu i cieszyć się wypoczynkiem, warto zaplanować taki wyjazd integracyjny na co najmniej tydzień lub nawet 10-12 dni.

Jakie atrakcje czekają uczestników integracji firmowej?

Co ciekawego można robić we włoskich górach? Atrakcji na pewno nie zabraknie, niezależnie od pory roku. Dolomity to świetne miejsce na firmowy wyjazd integracyjny zimą, szczególnie jeżeli wśród pracowników są amatorzy białego szaleństwa.
Co ważne, sezon narciarski we włoskich górach trwa nawet do kwietnia, kiedy na krajowych szlakach próżno już szukać jakichkolwiek pozostałości po zimie. Poza tym, nawet w środku zimy szusować można nawet przez 8-10 godzin. Kolejna ważna zaleta - włoskie góry to świetne miejsce zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących amatorów białego szaleństwa. Doskonała infrastruktura sprawia, że na włoskich stokach odnajdzie się każdy!

wyjazd integracyjny na narty

A co z osobami, które niekoniecznie lubią zimowe sporty? Czy powinny one zrezygnować z wyjazdu integracyjnego w Dolomity? Na szczęście - nie! Włoskie góry oferują tak dużo atrakcji, że na pewno nikt nie będzie się tu nudzić. Obok torów narciarskich są tu także lodowiska czy nawet górki saneczkowe. A oprócz tego, w kurortach znaleźć można również liczne centra SPA, kawiarnie czy restauracje to idealne miejsce na relaks i zapomnienie o troskach dnia codziennego. Dolomity to świetna opcja dla miłośników pieszych wycieczek. Trekking w Dolomitach i podziwianie nieskazitelnie czystej, górskiej przyrody to idealny pomysł na relaks.

Zalety gór ujawniają się jednak nie tylko zimą. Wyjazd integracyjny w góry dla firmy może być świetną opcją również w trakcie cieplejszych miesięcy. To nie tylko spacery po malowniczych, górskich szlakach, których w Dolomitach nie brakuje. Świetnym sposobem na relaks mogą być również spływy kajakowe w rwących, górskich potokach czy nawet jazda na rowerze.

Co jeszcze można robić na takim wyjeździe? Wszystko zależy od inwencji zespołu. Popularne są choćby różnego typu gry integracyjne dla firm czy nawet wycieczki po okolicy. Jednym z miejsc, które na pewno trzeba zobaczyć jest jezioro Garda. Dookoła tego przyrodniczego cudu (największe i najczystsze jezioro w całych Włoszech), znajdują się liczne miasteczka turystyczne z ciekawymi zabytkami. W lecie jest to idealne miejsce do plażowania, a także uprawiania sportów - windsurfing, trekking czy nawet wspinaczka górska.

Czy potrzebne będą jakieś pozwolenia, dokumenty na wyjazd grupowy?

Generalnie - nie. Uczestnicy takiego wyjazdu muszą jedynie posiadać dokument pozwalający na stwierdzenie tożsamości. W przypadku obywateli Polski wystarczający jest dowód osobisty - nie trzeba mieć ze sobą paszportu. O wszystkie formalności w trakcie wyjazdu integracyjnego zadbamy my!
Zawsze zachęcamy uczestników takich imprez do wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To dokument, jaki bezpłatnie otrzymać można w najbliższym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego posiadanie pozwala na dostęp do podstawowych świadczeń opieki zdrowotnej na terenie Unii Europejskiej.

Jeżeli organizujesz taki wyjazd dla pracowników swojej firmy, to warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich uczestników wyjazdu. Warto bowiem pamiętać, że EKUZ chroni w przypadku najbardziej podstawowych problemów zdrowotnych. Tymczasem, wyjazd na narty we włoskie góry to, jakby nie patrzeć, nieco wyższe ryzyko drobnej kontuzji niż choćby wakacje na bałtyckiej czy chorwackiej plaży. Oczywiście, nikomu tego nie życzymy, ale warto na wszelki wypadek się zabezpieczyć przed taką ewentualnością. Przypuszczalny koszt leczenia we włoskim szpitalu mogą sięgnąć nawet kilka tysięcy euro! Tymczasem, polisa ubezpieczeniowa kosztuje maksymalnie kilkadziesiąt złotych.

jazda na nartach

Koszty związane z wyjazdem

Ile kosztuje organizacja takiego firmowego wyjazdu? Do kosztów związanych z wyjazdem zaliczyć należy przede wszystkim zakwaterowanie. Kolejny koszt to wyżywienie - choć w większości wypadków ośrodki z którymi współpracujemy przy organizacji wyjazdów integracyjnych dla firm zapewniają je. Doliczyć trzeba również koszty transportu - zdecydowanie taniej wyjdzie autokar niż wypożyczenie auta - oraz ewentualne ubezpieczenie dla uczestników.

Dlaczego warto wybrać ofertę integracyjną dolomiti-adventure.pl?


Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy biurem, któremu można zaufać. Działamy od 2007 i specjalizujemy się w organizacji wyjazdów właśnie we włoskie góry. Nasze biuro podróży od zawsze działa w zgodzie z najwyższymi standardami. Poza tym, doskonale znamy specyfikę Alp w różnych krajach. Stale weryfikujemy standardy zapewniane przez naszych partnerów - czy to hotele czy nawet wyciągi narciarskie w miejscach, do których organizujemy wyjazdy. Dla nas zadowolenie Klientów jest najważniejsze!

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj