Wyjazdy integracyjne w góry - dlaczego warto?

Stale rosnąca popularność wyjazdów integracyjnych ma swoje głębokie uzasadnienie. Wydawałoby się, że ludziom, którzy spędzają ze sobą w pracy większą część dnia nie jest potrzebna żadna dodatkowa integracja. Tymczasem to wyłączne złudzenie. W dobie cyfryzacji, automatyzacji oraz wszechobecnych mediów społecznościowych bezpośrednie kontakty ludzkie wcale nie ulegają zacieśnieniu, a ich charakter pozostaje powierzchowny. Dlatego właśnie warto oderwać ludzi od biurek, zamknąć open space i zarządzić wyjazd integracyjny w miejsce jak najbardziej odbiegające specyfiką od miejsca pracy. Im mniej skojarzeń z codziennością, tym lepiej. 

Złap dystans - im wyżej, tym lepiejWyjazd integracyjny w góry to zawsze jest dobry pomysł - także w sytuacji, kiedy nasi pracownicy nie mają żadnego górskiego doświadczenie i bronią się argumentami o kiepskiej kondycji. Górskie rześkie i czyste powietrze naprawdę sprzyja odpoczynkowi i czymś, co nazywamy resetem całego organizmu. Miejska codzienność bywa przytłaczająca do tego stopnia, że zaczynamy odczuwać rozmaite dolegliwości psychosomatyczne w ogóle nie wiążąc ich z przemęczeniem, przepracowaniem i brakiem ruchu na świeżym powietrzu. Dopiero oderwanie się od codziennych obowiązków uświadamia nam jak bardzo jesteśmy wyeksploatowani.

Wyjazd w góry wraz z całym zespołem współpracowników może okazać się wydarzeniem przełomowym nie tylko w relacjach międzyludzkich, ale także w naszym podejściu do pracy zawodowej. Góry pomagają złapać dystans. Nie chodzi o to, żeby podczas rekreacyjnego wyjazdu integracyjnego wykazać się górskim doświadczeniem w spinaczce czy sportach ekstremalnych - nic z tych rzeczy. Chodzi o aktywny wypoczynek skrojony na miarę potrzeb ludzi, dla których naturalny jest bezruch i siedzący tryb życia. 

Biuro podróży Dolomiti Adventure od początku swojej działalności stawia sobie za cel propagowanie turystyki górskiej także dla osób niezaawansowanych ale żywotnie zainteresowanych odpoczynkiem w jednym z najpiękniejszych rejonów Europy.Góry to nie tylko wyzwanie dla alpinistów, dla amatorów pokonywania własnych granic i nieustannego przesuwania ich o kilka metrów wzwyż. To także możliwość obcowanie z pięknem krajobrazu, odbywania długich pieszych wycieczek, zwiedzania niezwykłych miejsc czy delektowania się nieskażoną przyrodą. Każdemu, kto wstanie zza biurka, żeby zapomnieć na chwilę o pracy i nieco ocieplić sformalizowane na co dzień kontakty, taka wyprawa może dobrze zrobić.Dla każdego coś interesującegoNawet doświadczony manager może mieć trudność z organizacją wyjazdu w góry w w taki sposób, żeby był on atrakcyjny i bezpieczny. Wypoczynek tylko wtedy ma sens, kiedy nie szwankuje organizacja wyjazdu. Jeśli biuro podróży ma dobre opinie, a zadowoleni klienci chętnie wykupują wyjazdy o każdej porze roku,możnamu zlecić także organizację wyjazdu integracyjnego.

Wyspecjalizowani w organizacji wyjazdów w góry pracownicy umiejętnie przygotują ofertę dla pracowników o różnym stopniu zaawansowania w kwestii chodzenia po górach a także tych, którzy góry chcą podziwiać jedynie z tarasu dobrego hotelu.

Dolomity

Pora roku nie ma znaczenia. Równie chętnie i z dużym zaangażowaniem przygotujemy wyjazd wiosenno-letni, z naciskiem na wędrówki i spacery, czy zimowy, kiedy można poszaleć na nartach czy snowboardzie. Cała logistyka przedsięwzięcia spoczywać będzie na barkach naszych pracowników, którzy mają doskonałe osobiste kontakty z właścicielami hoteli i apartamentów w najpopularniejszych ośrodkach Włoch, Austrii i Szwajcarii. Każdy polecany przez nas ośrodek polecamy ze stuprocentową pewnością, że idealnie nadaje się na wyjazd integracyjny w góry.

Czy warto wybrać się w góry na integrację? Tak, warto. To specyficzne środowisko, w którym ludzie chętnie otwierają się na siebie nawzajem, podejmują współpracę na szlaku i choć na chwilę zapominają o świecie tam na dole. Powrót do pracy po wypoczynku w górach to powrót z naładowanym akumulatorem i głową pełną nowych pomysłów. Nikt nie zorganizuje wyjazdu integracyjnego w góry równie sprawnie jak biuro podróży Dolomiti Adventure.

Dowiedz się więcej o wyjazdach w Dolomity:

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj