Włochy

Jezioro Garda

Jezioro Garda to jedno z tych miejsc we Włoszech, które o każdej porze nadaje się na wczasy, ale najwięcej do zaoferowania ma w letnie, wakacyjne miesiące. Organizacja wycieczek w tym czasie to szansa na poznanie tamtejszych zabytków i ciekawych miejsc, takich jak choćby malownicze miasteczko Riva del Garda, które wyróżnia się niezwykle klimatyczną architekturą.  To, co zachwyca przybywających tu turystów, to z całą pewnością piękne widoki. Połączenie polodowcowego jeziora z majestatycznymi górami robi bowiem wrażenie na każdym, kto się tu pojawi. Ci, którzy odwiedzili miejscowości takie jak: Torbole, Riva del Garda, Limone czy Malcesine, nigdy nie żałowali wyboru swojego wakacyjnego kierunku.

Informacje i atrakcje

Jezioro Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech, które  położone jest w połowie drogi pomiędzy Mediolanem i Wenecją. Wyróżnia się swoim nietypowym, wydłużonym kształtem oraz żwirowymi plażami. W jego okolicach znajduje się wiele wspaniałych miasteczek i wiosek rybackich, takich jak Navene, Marcesile i Torbole. Każde z nich urzeka pięknem architektury, wąskimi uliczkami, ciszą i mnóstwem zieleni. W okolicach jeziora Garda kwitnie również trenowanie sportów wodnych - windsurfingu, żeglarstwa i kajakarstwa. O każdej porze roku możemy więc znaleźć tu ciekawe propozycje dla siebie. Na uwagę zasługują również lokalne restauracje i knajpki, które oferują najlepsze i najświeższe jedzenie w regionie. 

Oferta hoteli i noclegów

Okolica jeziora Garda to liczne malownicze i kameralne miasteczka, w których nie brakuje zarówno hoteli, jak i przytulnych pensjonatów oraz kwater prywatnych. Znalezienie noclegu w dobrej cenie nie powinno więc stanowić żadnego problemu. Większość noclegów w okolicach jeziora Garda to komfortowe i przytulne pokoje, które dostępne są w atrakcyjnej cenie. 

Nie znaleziono lokalizacji dla podanych parametrów wyszukiwania

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj