Dolomity dla początkujacych

Decyzja podjęta: ruszacie w Dolomity. Rozumiemy wasz entuzjazm - też kiedyś ulegliśmy zachwytowi nad tym ogromem piękna wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Dolomity tworzy 9 grup górskich i aż 220 szczytów. Gdyby chciało się poznać je wszystkie, brakłoby życia. Ale my postanowiliśmy nasze życia strawić właśnie na poznawaniu tego rajskiego kawałka Europy i na dzieleniu się z innymi naszą pasją, wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć swoją przygodę z Dolomitami, dobrze trafiłeś. Zimą organizujemy wyjazdy na narty, latem - wakacyjne wędrówki mniej i bardziej uczęszczanymi szlakami, pomagamy znaleźć zakwaterowanie, ubezpieczenie i podpowiadamy jak się spakować, żeby nie zmogła was górska zmienna pogoda.

O czym pamiętać jadąc w Dolomity?


Przede wszystkim o tym, że ruszacie w wysokie góry, które są zjawiskowe i malownicze, ale i niebezpieczne. Zmienna pogoda jest największym utrapieniem amatorów letnich wędrówek - zimą  jesteśmy z natury nastawieni na warunki ekstremalne i szusując nanartachjesteśmy stosownie zabezpieczeni (kombinezon, gogle, kask).

Lato w Dolomitach wydaje się sielankowe, tymczasem nagłe i gwałtowne burze z ulewami to codzienność. Dlaczego zaczynamy od kwestii bezpieczeństwa? Bo nie teoretyzujemy. Bo wydeptaliśmy setki kilometrów po górskich szlakach, bo osobiście odwiedzamy hotele, które potem polecamy naszym klientom i restauracje, rekomendowane przez nasze biuro podróży. Bo znamy Dolomity z najlepszej i z najgorszej strony i mamy świadomość jak ważne jestubezpieczenie turystyczne dla osób wybierających turystykę górską.

Wyjazd na żywioł bywa dobrym pomysłem, ale nawet wtedy nie wolno zapominać, że góry są nieprzewidywalne. Kiedy wybierzecie jużubezpieczenie, pomyślcie o dobrej mapie. Jeśli macie kłopot z wyborem mapy po polsku, zajrzyjcie na strony obcojęzyczne (włoskie, niemieckie) albo nastawcie się na zakup na miejscu. Jeśli macie sobie przywieźć jakąś pamiątkę, niech będzie to dobra aktualna mapa - o tym, że wrócicie w Dolomity jeszcze nie raz, jesteśmy głęboko przekonani. Bez względu na porę roku, obok stosownej odzieży i obuwia należy mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne z mocnym filtrem i takiż krem.

Wyjazd latem czy zimą?


Jeśli jesteś zapalonym narciarze, musisz odwiedzić Dolomity zimą. Nie ma drugiego takiego miejsca na ziemi! Infrastruktura narciarska jest wyśmienita, a liczne kurorty tętnią życiem. Jeśli jednak będziecie tu bywać wyłącznie zimą, ulegniecie złudzeniu, że to raj wyłącznie dla narciarzy. Tymczasem latem Dolomity pokazują swoją łagodniejszą twarz: ukwiecone hale, fenomenalne trasy trekkingowe i rowerowe, widowiskowe wschody i zachody słońca, no i przede wszystkim majestat skalnych brył.

Jako wielbiciele Dolomitów polecamywyjazdyo każdej porze roku - chociażby po to, żeby porównać wrażenia jakie wywierają ten najczęściej fotografowane w Europie góry, kiedy śpią pod grubą warstwą białego puchu i kiedy budzą się do życia. Bez względu jednak na porę roku, obowiązują - podkreślamy - te same zasady bezpieczeństwa i stosowne przygotowaniesię do wyprawy, zwłaszcza jeśli ma to być wyjazd rodzinny z dziećmi. W górach nie ma miejsca na improwizację.

Pozwól sobie pomóc


Oczywiście wszystko możesz zorganizować sam. W obecnych czasach nie jest problemem znalezienie zakwaterowania i uzyskanie informacji  w stylu "co warto zobaczyć". Pamiętajcie jednak, że i noclegi, i wszelkieporady serwowane przez teoretyków (jak ten geograf z "Małego Księcia", co to znał cały świat, ale nigdy nie ruszył się ze swojej planety; ba, zza swojego biurka!) mogą okazać się pułapką. Nasze biuro podróży nie powstało dlatego, że chcieliśmy poznawać Dolomity.

Powstało, kiedy już je poznaliśmy na tyle dobrze, że uznaliśmy, iż możemy teraz służyć radą i pomocą osobom dopiero zaczynającym swoją fascynującą przygodę z tym kawałkiem świata. Wszystkie ponoszone przez naszych klientów kosztyto rzeczywiste ceny dobrego zakwaterowania, dobrego ubezpieczenia, dobrego jedzenia, dobrych skipassów i kart turystycznych ułatwiających przemieszczanie się pomiędzy miasteczkami.

Trzymamy rękę na pulsie, bywamy w Dolomitach na tyle często, że wiemy w co warto zainwestować ruszając do Włoch, żeby wyprawa była bezpieczna i komfortowa. W przypadku turystyki górskiej najlepszym źródłem informacji niezmienne pozostają jej pasjonaci.

Żeby wyjazd w Dolomity przerodził się w miłość od pierwszego wejrzenia, musi być perfekcyjnie zorganizowany. Polecamy się szczególnie osobom początkującym, które potrzebują merytorycznego wsparcia i rzetelnych podpowiedzi.

Przyjdź do Dolomiti Adventure i powiedz nam jaki masz pomysł na swoje Dolomity, a my pomożemy ci go wcielić w życie. O tym, że jesteśmy godni zaufania przesądzają nie tylko stosowne certyfikaty, ale i sposób w jaki rozmawiamy z naszymi klientami: staramy się budować długofalowe relacje, żeby uznali nas za najlepszych fachowców i doradców w kwestii wyjazdów w Dolomity. U nas cena i jakość idą ze sobą w parze, a każdy nowy sezon turystyczny to nowe wyzwania.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj