Rowery w Dolomitach

Spis treści

Rosnąca popularność sportów rowerowych, powoduje, że Polacy poszukują coraz ciekawszy tras, gdzie mogą sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności. Infrastruktura rowerowa w naszym kraju, choć rozwija się w niezłym tempie, nie dorównuje temu, co mogą zaoferować popularne szlaki za granicą. Jednym z bardziej interesujących kierunków wyjazdowych są Alpy, a w nich włoskie Dolomity.

Miejsce dla każdego


Dolomity, które są położone w Alpach Wschodnich, cenione są nie tylko przez miłośników zimowego szaleństwa. Chętnie wypoczywają tu także fani jazdy na rowerze, choć biorąc pod uwagę ilość tras i ich zróżnicowanie, będzie to wypoczynek zdecydowanie aktywny.

Latem tysiące kilometrów tras przemierzają miłośnicy MTB, zjazdów i kolarstwa. Region obfituje w zróżnicowane trasy, gdzie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dolomity oferują wiele tras dla początkujących czy też dla kolarzy.

Można pokonywać rekreacyjne trasy wokół jeziora Garda, albo trenować kondycję na wymagających podjazdach na krętych górskich drogach. Wszystko w otoczeniu przepięknej przyrody, olbrzymie skalne ściany kontrastują z żywą zielenią górskich łąk i polan.

Bogata baza turystyczna


W większości okolicznych miejscowości bez trudu można uzyskać szczegółowe informacjeo trasach rowerowych, ich stopniu trudności i przebiegu.

Pamiętając, jak ważne jest bezpieczeństwo, nie wolno zapomnieć o odpowiednim sprzęcie ochronnym oraz o wykupieniuubezpieczenia, najlepiej z wariantem sportowym. Poruszając się po szlakach w Dolomitach można rozkoszować się przepiękną przyrodą. Wpisane na listę UNESCO pionowe ściany skalne, zapierają dech w piersiach.

Olbrzymie, głębokie doliny i tysiące urokliwych zakątków tylko czekają na odkrycie. Można skorzystać z bogatej ofertynoclegowej lub zabrać ze sobą namiot. Przed wyruszeniem w trasę warto sprawdzić, w których miejscach można biwakować bez przeszkód lub gdzie znajdują się pola namiotowe.

Raj dla rowerzystów


Wśród popularnych szlaków w Dolomitach najczęściej wymienia się ten z okolic jeziora Garda. Warto pamiętać, że w sezonie może tam być tłoczno, dlatego lepiej wybrać się w trochę dalsze okolice, aby móc cieszyć się spokojem i w samotności poznawać piękno otaczającej przyrody.

Okoliczne szczyty sięgają czasami powyżej 3000 metrów, ale w większości przypadków nie zajedziemy tak wysoko. Dzięki temu nie ma potrzeby aklimatyzacji wysokościowej i raczej nie grozi nam choroba wysokogórska.

Dolomity to prawdziwy raj dla rowerzystów. Trasy są świetnie przygotowane i oznaczone. Na popularnych szlakach do zjazdów można natknąć się na specjalnie zbudowane rampy, ułatwiające pokonywanie zakrętów. Niczym dziwnym nie są też trasy rozpoczynające się powyżej 2000 metrów, a kończące w głębokich dolinach.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj