Narty na Kronplatz

Kronplatz wycieczki

<link zima pytania-i-odpowiedzi>< Powrót do bloga

Jeśli wybieramy się na narty do Włoch, Kronplatz jest jednym z najbliżej od Polski położonych ośrodków narciarskich. Ale to nie jest jedyny atut tego miejsca.

Narty na Kronplatz

Region narciarski Kronplatz położony w Południowym Tyrolu (Sudtirol) oferuje bardzo nowoczesną infrastrukturę narciarską, w porównaniu z innymi ośrodkami narciarskimi we Włoszech. Do dyspozycji mamy tu ponad 120 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o urozmaiconej trudności. Trasy rozchodzą się w trzech kierunkach, na miasteczka: Olang/Valdaora, Riscone oraz San Vigilio di Marebbe. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości 850-2275 m. n.p.m.

Narty w górach KronPlatz

Trasy w górnej części ośrodka są odkryte i bardzo szerokie, natomiast w dolnych partiach są to malowniczo położone nartostrady wśród drzew, które z pewnością docenią doświadczeni narciarze. Sezon narciarski rozpoczyna się tutaj zawsze pod koniec listopada i od samego początku sezonu oferuje doskonałe warunki śniegowe. Większość tras jest naśnieżanych, co daje gwarancję śniegu już od samego początku sezonu. Jest to jedno z najlepszych miejsc na rozpoczęcie sezonu na nartach we Włoszech.

Spokojnie możemy tu jeździć na nartach do pierwszych tygodni kwietnia.

Dzięki skipassowi Dolomiti Superski możemy połączyć nasz pobyt na Kronplatzu z jazdą na nartach także w pobliskim regionie Tre Cime/Drei Zinnen (Trzy Szczyty) ok. 80 km tras, do którego dojedziemy bezpłatnym pociągiem pod sam stok w ok. 30 minut. Alternatywnie możemy wybrać się do położonego o ok. 10 km od Kronplatzu, regionu Alta Badia, który oferuje ok. 130 km tras, a nawet pokonać słynną karuzelę narciarską Sella Ronda. Przechodzi ona przez najciekawsze widokowo tereny włoskich Dolomitów, czyli ośrodki Arabba, Val di Fassa oraz Val Gardena.

Ta runda oferuje ponad 500 km tras w samym sercu Dolomitów. Możliwości są niezliczone. Ze szczytu góry możemy podziwiać zarówno Alpy Zillertalskie (po północnej stronie), jak i masyw Dolomitów. Dzięki wieloletniej współpracy z ośrodkiem narciarskim Kronplatz, możemy naszym klientom oferować skipassy z nawet 10% rabatem.

Nasze hotele i apartamenty na Kronplatz

W naszej ofercie mamy bardzo szeroką gamę zakwaterowania. Zaczynając od najtańszych, ale i najdalej położonych, apartamentów w Terento, po hotele tuż przy wyciągach. Najchętniej wybieranymi są trzygwiazdkowe hotele Koflerhof w Rasun oraz Hotel Diamant w miasteczku San Martino in Badia.

Oba cieszą się dobrymi opiniami oraz oferują poza komfortowymi pokojami i znakomitą kuchnią, także strefy wellness z basenem, sauną i łaźnią parową. Mamy również w ofercie doskonały czterogwiazdkowy hotel Muhlgarten, który usatysfakcjonuje najbardziej wymagających klientów.

Atrakcje po nartach

Po nartach warto odwiedzić zabytkowe Brunico, z urokliwym deptakiem i licznymi restauracjami i kawiarniami oraz butikami. Warto też skorzystać z kompleksu basenów i strefy wellness – Cron4 w Riscone. Do dyspozycji są tu baseny wewnętrze (pływacki, fun dla dorosłych oraz dzieci) oraz baseny zewnętrzne ze stałą temp. 33 st. C i fantastycznym widokiem na góry oraz zjeżdżalnią. Strefa wellness to kilkanaście rodzajów różnych saun i łaźni, które zapewnią relaks po intensywnym dniu na nartach we włoskich Alpach.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj