Na narty – Austria czy Włochy?

Spis treści

Polacy uwielbiają sporty zimowe, dlatego gdy tylko jest możliwość, udają się na stoki narciarskie. Pomimo coraz lepszej infrastruktury do uprawiania narciarstwa czy snowboardu, pogoda w Polsce może spłatać niemałego figla, przez co uniemożliwi szusowanie po stokach.Z uwagi na ten fakt wielu Polaków decyduje się na wyjazd na narty za granicę.

Najbardziej popularne kierunki to Austria oraz Włochy. Alpy austriackie i włoskie, to gwarancja doskonałych warunków, idealnej infrastruktury oraz świetnego zaplecza. Który z tych kierunków będzie najlepszym wyborem? Gdzie na narty z dziećmi - Włochy czy Austria? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w tym artykule.

na narty do włoch

Alpy austriackie - perfekcja w każdym aspekcie


Austria to idealny kierunek dla miłośników narciarstwa. W Alpach austriackich można być pewnym najlepszych wrażeń. Perfekcyjne warunki na stokach panują tam przez pół roku (od listopada do kwietnia, są nawet miejsca, gdzie poszusować można także późną wiosną a nawet latem).

Kolejnym wielkim atutem jest doskonała infrastruktura z wygodną bazą noclegową. Ośrodki narciarskie Austrii zapewniają również inne formy wypoczynku oraz rozrywki. Warto również wiedzieć, że kraj posiada bardzo bogate tradycje narciarskie, dlatego Austriacy przywiązują tak wielką wagę do każdego szczegółu związanego z narciarstwem.

Austria to wiele atrakcyjnych regionów narciarskich ze świetnymi ośrodkami oraz dziesiątki tras narciarskich, z których korzystać mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy zimowego szaleństwa. Możliwe jest to dzięki różnym poziomom zaawansowania tras i stoków. Pełen podziw wzbudza organizacja w austriackiej infrastrukturze narciarskiej. Perfekcyjny porządek i precyzja powodują, że na stokach w Austrii praktycznie nie występują zatory czy przepełnienia, pomimo, że ośrodki odwiedzane są przez narciarzy z całej Europy i świata.

Baza narciarska dostosowana została do potrzeb każdego, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. W ośrodkach znajdują się szkoły narciarskie prowadzone przez doświadczonych instruktorów, pod okiem których można nie tylko nauczyć się jazdy na nartach, ale także doskonalić swoje umiejętności. Bardzo cenne są szkółki dla dzieci, a nawet przedszkola narciarskie, w których najmłodsi mogą opanować podstawy i zdobywać doświadczenie na stokach dostosowanych do ich potrzeb.

narty z dziećmi austria

Stoki i trasy dopasowano do każdego poziomu posiadanych umiejętności. Wszystkie trasy i stoki są także doskonale oświetlone. Wielbiciele snowboardu mogą natomiast cieszyć się idealnymi warunkami w snowparkach. Ci, którzy lubują się w jeździe ekstremalnej (freeride) w Austrii odnajdą wiele tras zlokalizowanych poza stokami.

Alpy austriackie to także piękna natura, niezapomniane widoki oraz świeże powietrze. Warto odwiedzić każdy z regionów narciarskich Austrii, gdyż wszystkie ośrodki charakteryzuje najwyższy poziom. Koszt pobytu w austriackich ośrodkach narciarskich jest dość wysoki, jednakże bogata baza umożliwia znalezienie atrakcyjnej oferty nie tylko poza sezonem, ale także w trakcie jego trwania.

Alpy włoskie - niezastąpiony klimat


Włochy to nie tylko plaże i zabytki, ale także doskonały kierunek na narty. Coraz więcej osób wybiera południowe Alpy, to jest zlokalizowane w północnych Włoszech pasmo Dolomitów. Niczego zarzucić nie można włoskiej infrastrukturze narciarskiej, gdyż ośrodki i stoki są wyposażone doskonale i zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Ogromnym atutem wyjazdu na narty do Włoch jest niezwykła atmosfera. Włosi słyną ze swojej gościnności oraz wielkiej sympatii do Polaków. Warto również wspomnieć, że baza narciarska we Włoszech to także bardzo atrakcyjne ceny. Włoskie ośrodki narciarskie są zdecydowanie najtańsze spośród tych znajdujących się w innych alpejskich krajach. Szczególnie atrakcyjne są oferty dla całych rodzin.

na narty do włoch

W Dolomitach panują idealne warunki do jazdy, a zlokalizowane w regionie ośrodki oraz kurorty gwarantują najwyższą jakość usług dla narciarzy. Bezpieczne, oświetlone stoki i trasy o różnych poziomach trudności umożliwiają doskonałą rozrywkę dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności. W ośrodkach można korzystać również z pomocy profesjonalnych instruktorów, w tym szkółek narciarskich, w których zdobywa się podstawy umiejętności jazdy na nartach lub doskonali swoje kompetencje na stokach.

Koszt za skipassy są niskie, przez co ten kierunek to rewelacyjna opcja dla rodzin z dziećmi. Dzieci i młodzież mogą korzystać z opcji instruktorskiej (w tym szkółki narciarskie) i cieszyć się białym szaleństwem wśród rówieśników. Ośrodki narciarskie we Włoszech zapewniają także wspaniałe dodatkowe atrakcje dla rodzin (snowparki, place zabaw). Wiele z kurortów w cenie oferuje także gabinety odnowy biologicznej, spa oraz sauny.

Nieprzecenioną zaletą jest doskonała włoska kuchnia, z której dobroci można korzystać każdego dnia. Koszt pobytu w Dolomitach jest bardzo podobny do kosztów w polskich ośrodkach narciarskich, dlatego też warto obrać ten kierunek i zapewnić sobie niezapomniane wspomnienia.

 narty z dziećmi włochy

Wymarzony wyjazd na narty - Włochy czy Austria?


Alpy to doskonały kierunek na białe szaleństwo. Zadając sobie pytanie - gdzie na narty - Włochy czy Austria? - warto określić swoje oczekiwania i możliwości finansowe. Na samotny wypad lub wyjazd ze znajomymi warto wybrać Austrię, która poza doskonałymi warunkami zapewnia świetne rozrywki oraz wyjątkowy apres-ski. Trzeba jednak liczyć się z większymi kosztami. Także na narty z dziećmi Austria może okazać się zbyt kosztowna, dlatego też chcąc oszczędzić warto wybrać włoską część Alp.

Wersją bardziej atrakcyjną cenowo są Dolomity. Decydując się na wyjazd narciarski w Alpy warto skorzystać z doświadczenia i pomocy profesjonalistów. Biuro podróży Dolomiti Adventure specjalizuje się w organizacji wyjazdów narciarskich w Alpy do takich krajów, jak Włochy, Austria oraz Szwajcaria. Dbamy o każdy szczegół wyjazdu, dlatego też chcąc po prostu cieszyć się odpoczynkiem oraz doskonałymi warunkami pobytu warto zaufać naszym specjalistom.

Kontakt

Dolomiti Adventure

87-100 Toruń, ul. Wiśniowieckiego 50

Tel.: +48 56 477 98 20 
E-mail: info@dolomiti-adventure.pl 

Obserwuj nas:

  

Newsletter

Otrzymasz 100zł rabatu na pierwsze zamówienie!

kliknij tutaj